30 yıllık 3 tutuklu özgürlüklerine kavuştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan ve 30 yıldır cezaevinde bulunan Musa Şanak, Mehmet İnal ve Adnan Karakaş’ın tahliye edildi.

Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan 30 yıllık tutuklular Mehmet İnal, Musa Şanak ve Adnan karakaş serbest bırakıldı. Tutukluları; yakınları, Marmara Tutuklu ve Hükümlü Aileler ile Dayanışma Derneği (MATUHAY-DER),  Anadolu Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ANYAKAY-DER), HDP ve DBP yöneticileri karşıladı.

Musa Şanak, 1993 yılında İstanbul’da gözaltına alınıp tutuklandı. Şanak’a 29 yaşında Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) tarafından müebbet hapis cezası verildi. Şanak cezaevinden 59 yaşında çıktı.

Adanan Karakaş, 1993 yılında Mardin’in Nusaybin ilçesinde tutuklandı. Diyarbakır DGM tarafından müebbet hapis cezası verildi. 30 yaşında cezaevine giren Karakaş, 63 yaşında çıktı.

Mehmet İnal 1992 yılında İstanbul-Avcılar’da gözaltına alınıp tutuklandı. DGM tarafından “devletin egemenliği altında bulunan topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya çalışmak” iddiasıyla müebbet hapis cezası verildi.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
30 yıllık 3 tutuklu özgürlüklerine kavuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Avatar
  22 Ağustos 2023, 09:47

  […] yıl 6 ay sonra Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nden tahliye edilen Mehmet Ünal, memleketi Iğdır’da coşkuyla […]

  Cevapla
 2. Avatar
  18 Eylül 2023, 09:22

  […] 30 yılın ardından tahliye olan İsmet Argül, “Başık dik çıkıyorum” dedi. […]

  Cevapla