Adnan Oktar’ın Van’a sevk edilme nedeni belli oldu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adnan Oktar davasında dün sürpriz bir gelişme yaşandı. Erzurum Dumlu Kapalı Cezaevi’nde bulunan Adnan Oktar, alınan yeni karar ile Yüksek güvenlik Van Kapalı Cezaevi’ne nakledilirken Oktar’ın Van’a gönderilme nedeni de belli oldu.

Adnan Oktar’ın Erzurum’dan gönderilmesinin arkasındaki neden ise yine kirli işlerinin olduğu ve cezaevinde de faaliyetlerine devam etmeye çalıştığı deşifre edilmesi üzerine Van’a sevk edildiği ortaya çıktı.

83 kadın 527 görüşme

Silahlı suç örgütü yöneticisi olan ve Erzurum Dumlu Kapalı Cezaevi’nde bulunan Adnan Oktar, için dün flaş bir karar alınarak yüksek güvenlikli Van Başkale Kapalı Cezaevi’ne nakledildi. Oktar’ın bu naklinin arkasında ise ne olduğu ortaya çıktı. Ceza almakla yetinmeyen Oktar, faaliyetlerine cezaevinde de devam etmek istedi.

Naklinin arkasında suistimal edilen avukat görüşmeleri olduğu ortaya çıktı. Silivri Cezaevinde 83 farklı kadın avukatla 527 kez görüşen Adnan Oktar, Erzurum Dumlu Cezaevine sevke edilmişti. Oktar’ın burada da 30 gün içerisinde 238 görüşme yaptığı, 21’inin kadın avukat olduğu tespit edildi. Adnan Oktar ile görüşen tüm avukatların stajyer ve yeni mezun olduğu belirlendi.

Bu görüşmelerin örgüte yeni eleman temini kapsamında yapıldığı ortaya çıktı. Sabah’tan Halit Turan’ın haberine göre sosyal medyadan genç ve güzel avukatlara kurulan tuzak belgelendi. Oktar’ın yaş ortalaması 24 olan kadın avukatlarla yaptığı görüşmesinin 500 saat olduğu, erkeklerle ise 62 saat görüştüğü tespit edilmişti. Dumlu cezaevine nakledilen Oktar’ın yine aynı taktiği kullanarak örgüte eleman devşirmeye çalıştığı belirlendi.

Örgüte avukat kazandırma çabası

Adnan Oktar suç örgütünün avukat kazanım planının işleyişi de deşifre oldu. Örgütün önce tevkil avukat ilanı verdiği, daha sonra güzel avukatları arasında seçtiği, görüşme ve iş teklifi yaptıktan sonra da Adnan Oktar ile cezaevinde görüşmelerini sağlayıp, örgüte kazandırdığı belirlendi.

Serhat News

Tepki Ver | mutlu1
1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Adnan Oktar’ın Van’a sevk edilme nedeni belli oldu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir