AFAD: 6 bin 234 can kaybı 37 bin 11 yaralı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından arama – kurtarma çalışmaları sürerken can kaybının da arttığını söyledi.

Saat 09.38 AFAD: 6 bin 234 vatandaşımız hayatını kaybetmiş; 37 bin 11 vatandaşımız yaralanmıştır.

09.16 Suriye Sağlık Bakanlığı ölü sayısının 1.250’ye, yaralı sayısının ise 2.054’e yükseldiğini açıkladı.

09.02 Kahramanmaraş’ta 52 saat sonra otelin enkazında bir kadın sağ olarak çıkarıldı

Saat 08:43 Kahramanmaraş’ın Şazibey Mahallesi Güvenç Apartmanı’nın enkazında kalan 3.5 yaşındaki Arif Kaan, ekipler tarafından 43 saat sonra sağ olarak çıkarıldı.

Saat 07:25 Malatya’da depremde yaralanan 41 kişi askeri uçaklarla İstanbul’a gönderildi. Yaralıların, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile çeşitli hastanelere ulaştırılacağı öğrenildi.

Saat 07:11 Deprem bölgeleri olan Urfa, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Maraş, Adana ve Diyarbakır tabip odaları başkanları hastanelerin ve yaralıların son durumunu anlattı: Yaşanan bu yoğunluk kaldırılacak şey değil, sağlık çalışanları insanüstü bir çabayla görev yapıyor.

Saat 05.17 Adıyaman’ın Besni ilçesinde, Zehra Erdem depremden 45 saat sonra enkazdan canlı olarak çıkartıldı.

Saat 03.08 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Can kaybı sayımız 5 bin 894. Yaralılarımız 34 bin 810 kişi. Yıkılan binamız ise 5 bin 775. Enkazdan kurtarılan sayımız ise 8 bin civarında. Son vatandaşımıza kadar arama- kurtarma çalışmalarımız devam edecek. Toplamda 16 bin 139 arama- kurtarma ekibimiz fiilen sahada. Tüm havalimanlarını kullanmaya başladık. Özellikle Adana Havalimanımız lojistik konusunda işimizi büyük ölçüde hızlandırdı. Çadır kentlerimiz afet bölgelerinde kuruluyor. An itibariyle 1 milyona yakın battaniye sahada veya sahaya yetişmek üzere. Bu sayıyı çok hızlı bir şekilde 2 milyona ulaştırmaya çalışıyoruz.

Saat 03.00 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık: Bakanlık olarak deprem bölgelerinde gözetimimizde olan refakatsiz çocukların sorumluluğu şu anda bizde. Bunun dışında enkaz altından çıkarılıp hastanelerde tedavileri tamamlanan çocukları da Sağlık Bakanlığı’yla yaptığımız çalışma neticesinde bakanlığımız personeli dışında herhangi bir üçüncü şahsa teslimi söz konusu değil. Çocukların kimlik tespitini yaptıktan sonra ailelerine teslim edeceğiz.

Saat 02.59 Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamada, “Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar, depremde yaralanan vatandaşlarımızın tahliyesine devam ediyor. Kahramanmaraş’ta depremden kurtarılan vatandaşlarımız da Ankara’ya getirildi” denildi.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
AFAD: 6 bin 234 can kaybı 37 bin 11 yaralı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir