1. Haberler
  2. Güncel
  3. Bahçeli kayyımı savundu, Rojava seçimlerini hedef aldı

Bahçeli kayyımı savundu, Rojava seçimlerini hedef aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, Rojava seçimlerini ‘güvenlik tehdidi olarak nitelendirirken, Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasını ise savundu. Bahçeli ayrıca CHP lideri Özgür Özel’i de hedef aldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, öldürülen eski Ülkü Ocakları başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüşmesine ilişkin, “Kulis bilgisi diye servis edilen dedikoduları, yalan rüzgarlarını, özellikle sayın Cumhurbaşkanımızın görüşmelerinin çarpıtılmasını ibretle takip ediyoruz. Sayın cumhurbaşkanımız doğal olarak herkesle görüşebilir, dinleyebilir, bizce mahsuru yoktur. Mahsurlu olan taraf aslı olmayan söylentileri, gemi azıya alması, fitnenin kamçılanmasıdır. Kaynayan dedikodu kazanının basıncını düşürmek alternatif yol olarak değerlendirilmeli. Maşayı değil tutan ve tutturan elleri de görmeliyiz” şeklinde konuştu.

Rojava seçimlerini hedef aldı

Ağustos ayında yapılması planlanan Rojava seçimlerini de hedef alan Bahçeli, seçimleri ‘Türkiye için güvenlik tehdidi olarak değerlendirerek, “Suriye’nin parçalanmasını esas alan emperyalist bir proje devrededir. Türk milletinden öç almak için kuyruğa giren yerli ve yabancı mihraklar şirret kampanyalarını şu günlerde hızlandırmışlardır. Herkesi uyarıyorum, asıl hedef Türkiye’mizdir! Milli güvenliğimiz tehdit ve tehlikelerle sınanmaktadır” dedi.

Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

“Suriye Arap Cumhuriyeti üzerinde ameliyata girişmek, idari yapısıyla oynamak, bölücü terör örgütüne meşruiyet zemini kurmak için sözde demokratik manevralar yapmak Türkiye için haklı operasyon nedenidir. Böylesi bir hıyanete seyirci kalmak Türk vatanını felakete sürüklemekle eş değerdir.

Suriye’nin veya Irak’ın güvenliği Türkiye’nin güvenliğidir. Dişimizi, yumruğumuzu sıkıyoruz, Türk milletinin güvenliğini, milli bekayı müdafaa gayesiyle her mücadeleye hazır ve kararlı olduğumuzu azimle beyan ediyoruz.”

Hakkari Belediyesi’ne kayyımı atanmasını savundu

Hakkari Belediye’sine kayyım atanmasına yönelik de değerlendirmelerde bulunan ve atanan kayyımı savunan Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i de kayyım tartışmaları üzerinden hedef alarak, “DEM Partili Hakkari Belediye Başkanı’nın hukuk sınırları kapsamında görevden el çektirilmesi ardından geçtiğimiz çarşamba günü silahlı terör örgütünü yönetmek suçundan 19 yıl 6 ay hüküm alarak tutuklanması, Türk devlet ve hukuk onurunun şaşmaz hükmüdür. DEM’in hedefi yöre insanına hizmet etmek değildir. DEM’in hedefi derdimize deva, ihtiyaçlarına çare olmak değildir. DEM’li belediyelerin hemen hepsinde paralel yönetim, PKK’nın sözde komiserleri vasıtasıyla ağırlığı ve gölgesi altındadır” şeklinde konuştu.

‘Özgür Özel işine baksın’

“Otuza yakın örgüt üyesi başkan koltuğunda oturuyor. CHP, Demlenmiş ve Atatürk ile yollarını çoktan ayırmıştır. Özgür Bey kavga istediğimizi söyleyip duruyor bizim böyle bir niyetimiz yoktur. Şayet kavga edeceksek Özgür Bey rahat olsun o bizim klasmanımızda da kalitemizde de ağırlığımızda da değildir. Özel işine baksın. Bizim meselemiz maşalarla değil tutan ellerledir.”

DEM Partili Aydeniz’i hedef alarak dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi

Bahçeli konuşmasında, geçtiğimiz hafta Meclis’te yaptığı konuşma nedeniyle DEM Parti Mardin Milletvekili Saliha Aydeniz’i de hedef aldı ve dokunulmazlığının kaldırılmasını talep etti:

“DEM’in Mardin milletvekili TBMM’de açıkça ‘Kürdistan’da işgalcisiniz düşmanlığınızın altında kalacaksınız. Kürtleri vatandaş saymıyorsunuz. Halkımızı direnişe davet ediyoruz.’ dedi. Sanıyorum bu insana benzeyen canlı fazla yürek yemiş. Bu milletvekilinin dokunulmazlığı kaldırılarak adalet önünde hesap vermesi acil ihtiyaçtır.”

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Bahçeli kayyımı savundu, Rojava seçimlerini hedef aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir