Biri Van’dan diğeri Hakkari’den, eşler aynı partiden aday oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’da yaşayan Kıran çifti aynı partinin farklı illerinden belediye başkan adayı oldular.

Kıran çifti Van ve Hakkari’den başkan adayı oldu. Biri Hakkari’de biri Van’da Belediye başkan adayı oldu. Çift iki ayrı ilde belediye başkanı seçilebilmek için mücadele edecek.

Hak ve Özgürlükler Partisi (Hak-Par) tüm Türkiye’de olduğu gibi Van ve ilçelerinde de başkan adaylarını açıkladı.

Tüm partiler adaylarını açıklarken, Van’daki adaylar içerisinde en çok dikkat çeken Kıran çifti oldu. Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Avukat Abdulmenaf Kıran olurken, eşi Zelal Kıran ise Hakkari Belediye Başkan adayı oldu.

 

Eşler belediye başkanlığı yarışında

 

Hak ve Özgürlük Partisi önceki gün aday listesini açıkladı. Geçtiğimiz seçimde Van milletvekili adayı olan Abdulmenaf Kıran bu kez Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı olurken eşi Zelal Kıran ise Hakkari’den belediye başkan adayı olarak gösterildi.

Van’daki Hak-Par’ın diğer adayları ise şöyle:

İpekyolu Fahri Orman
Tuşba Mehmet Hakkı İdağ
Edremit Aydın Ukay, olurken meclis üyeliklerine Muradiye’de Sedat Hasar, Edmerit Zeynep Sarıbulak ve Gürpınar Cevdet Çağlı seçildi.

 

Abdulmenaf Kıran kimdir?

 

HAK-PAR Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulmenaf Kıran, 1963 yılında Diyarbakır iline bağlı Silvan ilçesinde doğdu. İlk ve Ortaokulu Silvan Yatılı Bölge Okulu’nda okudu. 1985 yılında Diyarbakır Çevre Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirdi. Aynı yıl girdiği üniversite sınavında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne yerleşti.

1989 yılında Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1997 yılında Van’a yerleşti. O tarihten beri Van Barosuna bağlı serbest avukat olarak çalışıyor. Evli ve 5 çocuk babası olan Kıran 2002 yılından beri Hak ve Özgürlükler Partisi’nde aktif siyaset yapıyor.

Zeliha Kıran Kimdir?

 

Hak ve Özgürlükler Partisi Hakkari Belediye Başkan Adayı Zeliha Kıran, 1979 Van doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Van’da tamamlayan Kıran Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Yüksek Okulu mezunu.

Zelal mahlasıyla şiirler yazıyor. Uzak Yolların Hasreti ve Şiirim Sensin isimli iki şiir kitabı bulunuyor.

Hak ve Özgürlükler Partisi’nde siyaset yapıyor. Halen Hak ve Özgürlükler Partisinde Genel Başkan yardımcısı olan Kıran 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerinde Hakkari Belediye Başkan adayı, evli ve 3 çocuk annesi. Kaynak: Van ekspres

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Biri Van’dan diğeri Hakkari’den, eşler aynı partiden aday oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir