CHP’li Salıcı’dan iddialı çıkış: Diyarbakır ve Van’dan milletvekili çıkaracağız

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Yürüttüğümüz çalışma ile biz önümüzdeki seçimlerde Rize’den de vekil çıkaracağız, Isparta’dan, Aksaray, Van, Diyarbakır’dan da vekil çıkaracağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanlığı tarafından üye katılım programı düzenlendi.

Rize İl Başkanlığı tarafından bir otelde düzenlenen üye katılım programında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Türkiye’nin ağır sorunları olduğunu ifade etti.

Zamlara değinen Salıcı, “Elektrik zamları sonrasında faturalar esnafın kirası kadar gelmeye başladı. Adalet ve Kalkınma Partisi deyince aklınıza zam gelsin, aklınıza elektrik, doğalgaz faturası, ekmek kuyrukları gelsin” şeklinde konuştu.

Ekonomide, adalet ve demokraside ağır sorunlar olduğunu ileri süren Salıcı, şöyle devam etti:

“Dış politikada ağır sorunlar var. Burnumuzun dibinde Ukrayna’da bölgenin iki ülkesi birbirine girmiş. Bir savaş ortamı var. Biz kendi gıdamızı kendimiz ürettiğimizi öğretmenler okutur övünürdük. Ukrayna, Rusya’dan buğday ithal eder duruma geldik. Dünyada gıda fiyatları yükseliyor. Bizde gıda, döviz fiyatları yükseliyor. Kendi gıdamız yetmediği için ithal edip fark ödüyoruz. Türkiye’nin ekecek toprağı var.”

Dış politikayı eleştiren Salıcı, “Etrafımızda dost üretmektense düşman üreten bir politikamız var. Sürekli kendini yalnızlaştıran, AB, ABD ve komşuları ile kavga eden, sınırı olmayan ülkelerle bile kavga eden, dış politikayı meydan mitingi haline getiren, yabancı ülkelerin liderlerini yuhalatan duruma geldik” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin sorunlarını çözmek için güçlü bir meclise ihtiyacı olduğunun altını çizen Salıcı, şunları aktardı:

“İstişareye, konuşmaya, birbirimize bakıp ‘Kardeşim’ demeye ihtiyacımız var. Bizim birbirimizi kucaklayarak birbirinin etle tırnak gibi gösterecek bir birlikteliğe ihtiyacı var. Diyarbakır’ı, Edirne’yi Rize’yi kucaklayacak bir siyasete ihtiyacımız var. Türkiye’nin birliğini kucaklayan siyasete ihtiyacımız var. Daha düşük oy aldığımız bölgelerde çalıma yürütüyoruz. Doğu illerinde, Karadeniz’de başka bir çalışma yürütüyoruz.

Bu yürüttüğümüz çalışma ile biz önümüzdeki seçimlerde Rize’den de vekil çıkaracağız, Isparta’dan, Aksaray, Van, Diyarbakır’dan da vekil çıkaracağız. CHP’nin altı oklu bayrağını Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşımız çabası ile TBMM’ye taşıyacaktır.”

28 Şubat’ta 6 siyasi partinin genel başkanlarının bir araya geldiğine dikkati çeken Salıcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Geçmişte yan yana gelmiş 6 siyasi parti değil. Masada DP, köklü bir siyasi geçmişi olan milli görüşü temsil eden siyasi parti var, MHP’den kopan merkez sağdan kopan yerel seçim ortağımız İYİ Parti ve yeni kurulan partiler var. Türkiye’nin kurucusu CHP de var. İktidar kutuplaşma istiyor. Kutuplaşma olduğu zaman ‘Biz kazanırız.’ diyor. Kendisinin kazanacağını düşünüyor. Bizde Türkiye’de kutuplaşma olmasın. İnsanlar birbiri ile akraba, dost, kardeş, arkadaş olmuş. Farklı siyasi görüşlerde olmuş. Başımızın üstüne.”

Serhat News

(sg)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
CHP’li Salıcı’dan iddialı çıkış: Diyarbakır ve Van’dan milletvekili çıkaracağız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir