1. Haberler
  2. Güncel
  3. Doktorların yurtdışına gidişleri durdurulamıyor: 15 bin doktor daha gitti

Doktorların yurtdışına gidişleri durdurulamıyor: 15 bin doktor daha gitti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Partili Turhan Çömez, yurt dışına giden hekim sayısının 15 bine ulaştığını, tıp fakültesi öğrencilerinin de yurt dışı hayali kurduğunu söylerken, akıllara Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Gidiyorlarsa gitsinler” söylemi geldi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski doktoru olan, İYİ Parti Grup Başkanvekili Turhan Çömez, yurt dışına giden hekim sayısının 15 bine ulaştığını, tıp fakültesi öğrencilerinin de yurt dışı hayali kurduğunu söyledi. Çömez, “Cumhurbaşkanı’nın ‘Giderlerse gitsinler’ sözünün ardından ülkeden ayrılan doktor sayısı arttı, daha da artacak” dedi.

Turhan Çömez, Sözcü Ankara Haber Müdürü Emin Özgönül’ün sorularını yanıtladı.

Çömez, şunları söyledi:

“‘Giderlerse gitsinler’ demeye devam ederseniz, sağlık çalışanlarına tepeden bakıp, hak ettiği saygıyı, özeni, özlük hakları ve değeri vermezseniz bu sorun aynen devam edecek. Tıp fakültesi son sınıf öğrencilerinin çoğunun hayali yurt dışına gitmek ve mesleklerini orada sürdürmek.

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt dışına çalışmaya giden hekimlerle ilgili olarak Mart 2022’de bir açıklama yapmıştı. Erdoğan, ”Efendim işte doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlar. Sordum, en az alan ne alıyordur? 8 bin-9 bin. En yüksek alan ne alıyordur? İşte 25 bin civarında alıyordur. Bakın açık konuşuyorum. Varsın gidiyorlarsa gitsinler. Bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam ederiz, bunlarla beraber bu yola devam ederiz.”

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Doktorların yurtdışına gidişleri durdurulamıyor: 15 bin doktor daha gitti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir