1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Eşbaşkanlar Şedal ve Zeydan ‘EPS ile Enerji Tasarruf Zirvesi’ne katıldı

Eşbaşkanlar Şedal ve Zeydan ‘EPS ile Enerji Tasarruf Zirvesi’ne katıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’da BOSPOR straforun katkılarıyla ‘EPS ile Enerji Tasarruf Zirvesi” düzenlendi. Programa Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan ile ilçe Belediye eşbaşkanları da katılım sağladı.

BOSPOR straforun katkılarıyla Elite World Otelde düzenlenen  ‘EPS ile Enerji Tasarruf Zirvesi’ne Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Neslihan Şedal, Abdullah Zeydan ile ilçe Belediye eşbaşkanları katıldı. Programda konuşan Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Neslihan Şedal, ısının önemini dile getirerek, “Isı ve enerji yüzyıllardır insanların ihtiyaç duyduğu, yaşamımıza yön veren, çağa ayak uyduran bir mesele. Bu kente yatırım yapmak isteyen, bu kentin kalkınmasını isteyen, kentteki insanların daha ekonomik şekilde enerjiye ve konuta sahip olmasını isteyen, istihdamı kendine dert edinen birçok arkadaşımızın bugün aramızda olduğunu biliyoruz. Bizler Büyükşehir ve ilçe Belediye Eşbaşkanları olarak bu kenti gündemde tutan, bu sorunların çözümü için proje sunan bir çabamızın olduğunu her platformda söylüyoruz” dedi.

‘Kentimizin en büyük sorunu işsizlik’

Kentteki en büyük sorunun işsizlik olduğunu da belirten Şedal, “Kentteki yatırımcılar buradayken sorunlardan da söz etmek gerekiyor. Van tarihi, doğal güzellikleriyle eşi benzeri olmayan güzellikte bir kent. Ama layık olduğu yerde mi? Maalesef hayır. Maalesef en çok eksik kaldığı yanlarından bir tanesi de yoksulluk ve işsizlik. Bu durum bir krize dönüşmüş durumda. Kentte bir imar sorunu var. Bizler toplumun sorunlarını gündeme aldığımızda mesleki etiği yerine getirmiş oluyoruz. Buradaki arkadaşlarımızın da bu duyguyla yaklaştığını çok iyi biliyoruz. Bizler büyükşehir ve ilçe Belediye Eşbaşkanları olarak Van’ı ekonomik olarak, turizmden tarım ve hayvancılığa kadar birçok alanda kalkındırabileceğimizi her platformda ifade ettik ama buradaki yatırımcılara da bunu söylemek gerekiyor. Bizler 2 aydır göreve geldik. Bildiğimizden çok daha derin bir yoksulluk var. İşsizlik var. Bu sorunun kentteki yatırımcıların derdi olduğunu çok iyi biliyoruz. Şunu çok açık ifade etmek gerekir ki bu hepimizin ortak derdi. Hepimizin çözmesi gereken bir mesele. Gelin hep beraber el ele verelim bir gönüllüler ağı oluşturalım ve kentteki gençlere istihdam ağı oluşturalım” diye konuştu.

Zeydan: Kent Hak etmediği bir konumda

Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Abdullah Zeydan ise, kentin hak etmediği konumda olduğunu aktararak, “Van jeopolitik konumu dolayısıyla yaz turizmi, kış turizmi, tarım, hayvancılık üzerindeki potansiyeli nedeniyle bugün halkımızın yaşadığı yaşam düzeyini hak etmediği bir yerdedir. Biz kentimizin bütün dinamiklerini, potansiyelini harekete geçirecek, büyütecek ve hem doğayı, çevreyi koruyarak, emekçisiyle, işvereniyle birlikte bu kentin özellikle yoksulluğuna ve işsizliğine çare bulacak bütün girişimlerin, bütün planlamaların yanında olacağımızı hep söyledik, bugün de söylüyoruz. Bu kentte bir çivi çakmayı düşünen, bu kentin halkına hizmet etmek için yatırım yapmayı düşünen bütün işverenlerimizin, yatırımcılarımızın yanında olduğumuzu Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olarak ifade etmek istiyorum. Onun için bu tarz toplantıların, panellerin çok önemli olduğunu biliyoruz. Yatırımcılarımızın üretim yapabilmesi için elimizden gelen her türlü kolaylığı sağlayacağız. Kentimizi afete, depreme dayanıklı hale getirmek için de gerekli çalışmaları gerçekleştireceğiz. Bizim bir tarihimiz, kültürümüz, yaşam tarzımız var. Bütün bunlara uygun mimari anlayışla kent estetiğini ve yatay mimariyi de göz önünde bulundurarak güzel hizmetlerimiz olacak” dedi.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Eşbaşkanlar Şedal ve Zeydan ‘EPS ile Enerji Tasarruf Zirvesi’ne katıldı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir