Gazeteciler Cemiyetinin çalınan kapısı bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti’nin (BİGACEM) önceki gün yaşanan hırsızlık olayında çalınan cemiyet kapıları ve bazı malzemeleri polis tarafından da bulundu.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti’nin (BİGACEM) Bitlis merkez bürosunun malzemeleri ve kapıları geçtiğimiz günlerde çalınmıştı. BİGACEM’in olayla ilgili şikayeti sonrası Bitlis Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında yapılan bir ihbarı değerlendiren Bitlis Emniyet Müdürlüğü ekipleri yürüttükleri çalışmalar neticesinde BİGACEM’in çalınan bazı malzemelerinin yerini tespit etti. Çalınan malzemelerin bir kısmının Bitlis’te restorasyon çalışması yapan bir firmaya tahsis edilmiş binada olduğunu tespit eden polis ekipleri söz konusu yerle ilgili arama kararı çıkardı. Arama kararına istinaden arama yapılan yerde bazı eşyalar tespit eden polis ekipleri eşyaların BİGACEM’in çalınan eşyaları olup olmadığı teşhis için BİGACEM Başkanı Sinan Aygül’ü aradı. BİGACEM yönetimi ile birlikte olay yerine giden Aygül, söz konusu yerde bulunan eşyalardan bazılarının cemiyet binasından çalınan eşyalar olduğunu teşhis etti. Bunun üzerine söz konusu yerde bulunan eşyaları tutanakla kayıt altına alan polis ekipleri içerde BİGACEM’in çalınan iki kapısı ve bazı masa ve sandalyelerden oluşan malzemelerin bir kısmını buldu. Kullanılamaz halde bulunan malzemeler polis ekiplerince tutanakla cemiyet yönetimine teslim edildi. Kayıp diğer eşyaların bulunması için ise çalışmalar sürüyor.

Öte yandan; cemiyetin çalınan eşyalarının bulunduğu yerin Bitlis’te Dere Üstü Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında tarihi yapıların restorasyon işini yapan H.İ’ye ait firmanın işçilerinin kaldığı bina olduğu tespit edildi. Bunun üzerine polis ekipleri firma yetkilerinin de ifadesine başvurdu.

Bulunan kapı koruma altına alındı

Konuya ilişkin açıklama yapan Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül, büyük bir şaşkınlık içerisinde olduklarını söyleyerek “Böylesini ilk defa gördük, şaşkınız, malzemelerimiz kullanılamaz halde ancak ne olur ne olmaz diye özellikle kapımızı korumaya aldık.” dedi.

Çalınan eşyaların büyük bir bölümünün söz konusu kullanılamaz halde bulunduğu büyük bir kısmının ise hala kayıp olduğuna dikkat çeken BİGACEM Başkanı Aygül, hırsızlık olayının ne amaçla yapıldığını henüz anlayamadıklarını dile getirerek “Bize ait yerde kilitli kapı arkasında bulunan malzemelerimiz, H.İ. isimli bir şahsa ait firmaya tahsis edilmiş kapısı kilitli bir yerde bulundu. Bu apaçık bir şekilde suçüstü halidir. Nasıl izah ettiklerini bilmiyoruz. Çalışan işçilere topu atıyorlar ancak bütün işçilere değil, çalışan işçilerin bir kısmına. Orada kendi imkanlarımızla tespit ettik ki farklı işlerde çalışan işçiler var, bir kısmının çalıştığı iş ve iş sahibi bizim açımızdan bambaşka bir skandaldır. Biz mağdur tarafız, soruşturma devam ediyor, elimizde şüpheli firmanın elindeki kadar isimler konusunda kesin deliller yok. Bizim, firma ismi gibi her türlü şüpheden uzak delille tespit edilmeden isim açıklamamız doğru değil. O yüzden ilgili tarafın çıkıp açıklama yapmasını bekliyoruz. Aksi takdirde bizler söz konusu kişileri açık kimlik bilgileri ile birlikte tüm kamuoyuna açıklayacağız.” Diye konuştu.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Gazeteciler Cemiyetinin çalınan kapısı bulundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir