1. Haberler
  2. Güncel
  3. YSP’li Koçyiğit’ten Dilber Alınak açıklaması: AKP ile iltisaklı olan kişilerin kadına yönelik suçlarda öne çıkması tesadüf değil

YSP’li Koçyiğit’ten Dilber Alınak açıklaması: AKP ile iltisaklı olan kişilerin kadına yönelik suçlarda öne çıkması tesadüf değil

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kürt siyasetçi Mahmut Alınak’ın ablası Dilber Alınak, Digor’da yürüyüş yaptığı sırada Ekrem Aybi adlı erkeğin saldırısına uğradı.

Yoğun bakımda entübe edilen Dilber Alınak’ın hayati tehlikesi sürüyor.  Saldırıyı itiraf eden Ekrem Aybi ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Dilber Alınak’ın ailesinin hastane önündeki bekleyişi sürüyor.

Yeşil Sol Parti Kars Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit ve il yönetimi 9 Ağustos’ta Digor’da saldırıya uğrayan Dilber Alınak destek için Kars Harakani Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.

Açıklamaya, Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, HDP il yönetimi, Yeşil Sol Parti İl yönetimi ve kadınlar katıldı.

Kürt siyasetçi Mahmut Alınak ile görüşen HDP’liler Alınak’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

YSP’li Koçyiğit’ten Dilber Alınak açıklaması: AKP ile iltisaklı olan kişilerin kadına yönelik suçlarda öne çıkması tesadüf değil - a516a6e4 1c67 43dc 9fc0 6b539183e565

Kadına şiddetin politik olduğunu ifade eden HDP’li Koçyiğit, kadın katillerinin AKP iktidarından destek aldığını söyledi.

Dilber Alınak’a yapılan saldırının “cezasızlık”la sonuçlanmasına müsaade etmeyeceklerini söyleyen Koçyiğit, olayın takipçisi olacaklarını belirtti.

Kadına şiddetin yaygınlığına dikkat çeken Koçyiğit, “Dilber ablamıza ve bütün aileye geçmiş osun dileklerimizi iletiyoruz. Umudumuz bu yaşam mücadelesinin kazanılması ama biliyoruz ki, Dilber Alınak’ın yaşadığı ilk değil. Bu şiddetin önüne geçilmezse, bu şiddete karşı durulmazsa, şiddete karşı etkili bir yöntem uygulanmazsa bu gittikçe yayılacak” dedi.

Şiddeti erkek egemen anlayışın körüklediğini söyleye Koçyiğit, “Bu ülkede yaşayan kadınlar olarak kendi yaşam alanlarımızda, Digor gibi bir yerde bile sokakta yaşam tehdidi yaşıyorsak herkesin şapkasını önüne koyması gerekiyor. Kadınların bu ülkede yaşam güvenliği yok hayatımız tehdit altında bu tehdidi yaratanda bizzat hükümetin kendisidir sistemin kendisidir. Erkek egemen anlayıştır. Bu anlayışa karşı mücadele ettik, etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YSP’li Koçyiğit’ten Dilber Alınak açıklaması: AKP ile iltisaklı olan kişilerin kadına yönelik suçlarda öne çıkması tesadüf değil - 84d494ea 640c 4091 8682 cd0c0a3f8606

Koçyiğit şöyle devam etti:

Eski Şırnak Milletvekilimiz Mahmut Alınak şunu ifade etti, “Bütün kadın katilleri yakalandıklarında deli muamelesi görmeye çalışarak adli süreçten kaçmaya çalışıyorlar.  Saldırgan AKP’den belediye başkan aday adaylığı başvurusu yapmış. AKP ile iltisaklı olan kişilerin özellikle kadına yönelik suçlarda öne çıkmasının tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Bugün bizzat şiddet AKP’den kaynağını alıyor ve AKP’nin yöneticilerinin de içinde olduğu grubun kendisi kadına yönelik şiddete fail durumundalar. Sürecin takipçisi olacağız.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
YSP’li Koçyiğit’ten Dilber Alınak açıklaması: AKP ile iltisaklı olan kişilerin kadına yönelik suçlarda öne çıkması tesadüf değil
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir