Karamollaoğlu: OHAL yetkilerinin sansür aracı haline dönüştürülmesine asla rıza gösteremeyiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “OHAL yetkilerinin suistimal edilmesine ve bir sansür aracı haline dönüştürülmesine asla rıza gösteremeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün, depremde yıkılan 10 ilde 3 ay süreyle olağanüstü hal (OHAL) ilan etme kararı alındığını duyurmuştu.

Temel Karamollaoğlu, Maraş merkezli depremlerin neden olduğu afetle ilgili, “Cumhuriyet tarihimizin en büyük afetlerinden biri ile karşı karşıyayız. Ben de şimdi hakikaten, hayatımın en zor konuşmalarından birini yapıyorum” dedi.

Karamollaoğlu, parti genel merkezindeki konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Yüreğimiz yanıyor… Acımız ve kayıplarımız çok ama çok büyük maalesef. Önce Pazarcık merkezli, ardından da Elbistan merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanları cennet olsun… Yaralılarımıza Cenâb-ı Allah’tan acil şifalar niyaz ediyor ve depremden olumsuz etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun!

“Tüm imkanlarımızla seferber olduk”

Saadet Partisi olarak, depremin hemen ardından kurduğumuz kriz masası ile süreci an be an takip ediyoruz. Tüm imkanlarımızla ve mensuplarımızla seferber olduk. Genel Başkan Yardımcılarımız ve GİK Üyelerimiz deprem bölgelerine intikal ettiler. Her bir ilimizde heyetlerimiz sahadadır. Bölgeden merkezimize aktarılan tüm veri ve talepleri değerlendiriyoruz. Tüm bu veri ve talepleri de resmi kurumlarla paylaşıyoruz. Önümüzdeki saatler artık çok ama çok kritik.

Maalesef deprem öncesi hazırlık sürecini iyi yönetemediğimiz ortada; fakat en azından deprem sonrası süreci sağlıklı yönetmemiz elzemdir. Yani, şimdi atılması gereken adımları çok hızlı bir şekilde atmalıyız.

Sözlerimin sonunda, az evvel Sn. Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan OHAL kararına dair de şunu belirtmek isterim. Öncelikle bu sürecin titizlikle takipçisi olacağımızı ifade etmek isterim. Elbette biz böylesine hassas bir süreçte vatandaşımızın lehine olacak her adımın destekçisiyiz. Ancak OHAL yetkilerinin suistimal edilmesine ve bir sansür aracı haline dönüştürülmesine de asla rıza gösteremeyiz. Dualarımız; enkaz altında kurtarılmayı bekleyen kardeşlerimiz için.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Karamollaoğlu: OHAL yetkilerinin sansür aracı haline dönüştürülmesine asla rıza gösteremeyiz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir