1. Haberler
  2. Güncel
  3. Kayyıma karşı İstanbul’dan Hakkari’ye yürüyüş düzenlenecek

Kayyıma karşı İstanbul’dan Hakkari’ye yürüyüş düzenlenecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DEM Parti, atanan kayyuma karşı 30 Haziran’da İstanbul’dan Hakkari’ye “İradeye Saygı Yürüyüşü” adlı yürüyüş başlatacak.

 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), kayyuma karşı yeni eylem planı çıkardı. Hakkari Belediyesi’ni 3 Haziran’da atanan kayyuma karşı başta Hakkari olmak üzere onlarca kentte nöbet eylemleri başlatan DEM Parti, 13 Haziran’da Hakkari’de düzenlenen mitingten sonra kayyıma karşı eylemleri büyütecek.

 

MA’nın aktardığına göre Hakkari ve İstanbul’da devam edecek olan nöbet eylemleri her gün yapılacak. Öte yandan kayyuma karşı eylemler sadece Hakkari ve İstanbul kentleriyle sınırlı olmayacak. İki kentin dışında tüm kentlerde nöbet eylemleri yerine haftada bir gün kitlesel nöbet, yürüyüş, eylem ve etkinlikler yapılacak. Şimdiye kadar belediyeler önünde yapılan eylemler başka merkezi yerlere taşınacak.

Yürüyüş başlatılacak

DEM Parti, kayyuma karşı “İradeye Saygı Yürüyüşü” adlı büyük bir yürüyüş düzenleyecek. İstanbul’da 30 Haziran’da başlatılacak İradeye Saygı Yürüyüşü Hakkari’de tamamlanacak.

 

İstanbul’da kitlesel uğurlanacak yürüyüşçülere her kentte yeni katılımlar olacak. 10 kişilik İstanbul yürüyüş grubuna, Kocaeli, Bursa, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, İzmir, Aydın, Denizli, Muğla, Manisa, Antalya, Ankara, Konya, Eskişehir, Kayseri, Adana, Mersin ve Hatay’da 3-5 kişilik gruplar dahil olacak.

 

Antep, Malatya, Maraş, Adıyaman, Urfa, Diyarbakır, Siirt, Bingöl, Dersim, Elazığ, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Muş, Erzurum’tan 5-10 kişilik gruplar yürüyüşe dahil olacak ve yürüyüşçüler 3 Temmuz’da Van’da buluşacak.

 

Yürüyüşe katılanlar, buradan kitlesel bir şekilde Hakkari’ye geçecek.

 

Yürüyüşçüler, 196 kilometre boyunca yürüyecek. Yürüyüşün 6 gün sürmesi bekleniyor. Yürüyüş güzergahında bulunan yerleşim yerlerinde halk buluşmaları da gerçekleştirilecek. Tüm kentlerden sivil toplum ve demokratik kitle örgütlerinden isimlerin de yürüyüşe katılacağı öğrenildi.

 

 

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kayyıma karşı İstanbul’dan Hakkari’ye yürüyüş düzenlenecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir