1. Haberler
  2. Özel
  3. Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan-Akşener görüşmesine dair: Etik değil

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan-Akşener görüşmesine dair: Etik değil

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan-Akşener görüşmesine ilişkin “Partinin genel başkanlığını yapmış birisinin partisini devre dışı bırakarak Erdoğan’la görüşmesi etik değildir” yorumunda bulundu.

 

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesinin yankıları devam ediyor.

 

Gerçekleşen görüşmeyle ilgili Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da dikkat çeken bir değerlendirme geldi.

 

“Erdoğan’ın gücüne teslim olmak demektir”

 

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Bu görüşmeyle ilgili birinci soru görüşme talebinin kimden geldiği olmalı. Sayın Erdoğan’ın daveti üzerine mi, yoksa Sayın Akşener’in talebi üzerine mi bu görüşme gerçekleştirildi. Bu önemli. Buna göre şu değerlendirmeyi yapabilirim. Birincisi, eğer Erdoğan’ın talebi üzerine Sayın Akşener bu görüşmeyi yaptıysa, bu Erdoğan’ın gücüne teslim olmak demektir. İkincisi sayın Akşener, ‘Ben görüşmeyi talep ettim, dolayısıyla bu talebimi de Sayın Erdoğan kabul etti’ diyorsa bunun gerekçelerini Sayın Akşener kamuoyuna gerekçeleriyle açıklamalı” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan-Akşener görüşmesine dair: Etik değil - Aksener kilicdaroglu

 

“Görüşme etik değildir”

 

Akşener’in partisini devre dışı bırakarak böyle bir görüşme yapmasını etik bulmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Sayın Akşener, Erdoğan’la görüşme talebinde bulunduysa bunu açıklamalı. Çünkü İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nu bile devre dışı bırakıldığı anlaşılıyor. Böyle bir görüşme yapılması en azından hem parti ahlakına uymaz hem de aykırıdır. Parti ahlakına uymaz çünkü uzun yıllar bir partinin genel başkanlığını yapmış birisinin partisini devre dışı bırakarak Erdoğan’la görüşmesi etik değildir” ifadelerine yer verdi.

 

“Masan neden kalktığını bilmiyorum”

 

Bu görüşmenin siyasetin yumuşamasıyla ilgili olup olmadığına ilişkin soruya, “Politikada yumuşama olması için ya da normalleşme olması için Meral Hanımın aktör olarak partinin genel başkanı pozisyonunu koruması gerekir. O pozisyonda olması lazım. Sayın Akşener o pozisyonda değil. Akşener’in böyle bir görüşmeyi niçin yaptığını emin olun bilmiyorum. Akşener’in 6’lı masadan hangi gerekçeyle ayrıldığını ve hangi gerekçeyle tekrar masaya döndüğünü bilmiyorum. Bunu bir gün kendisine sormak isterim.”

 

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan-Akşener görüşmesine dair: Etik değil

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir