Kızılay’a kurban bağışı yapılmadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 Şubat’ta 11 ili yıkan depremde çadır satışıyla büyük tepki toplayan Kızılay’ı halk affetmedi. Geçen yıl 42 bin olan kurban bağışlayanların sayısı bu yıl 14 bine indi.


6 Şubat depremlerinde AHBAB derneğine çadır ve gıda satışıyla gündemden düşmeyen 155 yıllık Türk Kızılay’ı, devamında terör ve dini cemaat bağlantılı kişilerin şube başkanlıkları ve yönetim kurullarında görevlendirilmeleriyle yıpratıldı. Halkın güvenini yitirdiği Kızılay’daki skandallar kuruma yapılan yardım ve bağışlarda da ciddi oranda düşüşe neden oldu. Her yıl kurban bayramı öncesinde binlerce kişinin kurban bağışı yapmak için sıraya girdiği Kızılay’a bu yıl Türkiye geneli sadece 14 bin hisse kurban bağışı yapıldı. Oysa geçen yıl kurban bayramında Kızılay’a ülke genelinde 42 bin hisse kurban bağışladığı tespit edildi.

Kan bağışı düştü

Kızılay’ın, Et Süt Kurumu’na her yıl kesim için yetki verdiği, bu yıl ise Kızılay tarafından kuruma sadece 2 bin hayvan kesimi yapılmasına dair yazı gönderildi. Kurban bağışı 3’te 2 oranında düşen Kızılay’a sadece kurban yardımları değil nakli ve aynı yardımların da yüzde 60 oranında düştüğü, kan bağışlarında bile önemli oranda azalma yaşandığı bildirildi.

Üst düzey bir yetkili kurumların başına getirilen yöneticilerin geçici olduğunu, ancak kurumların kalıcı olduğunu belirterek, “Kızılay bizim köklü yardım kuruluşlarımızdan biridir. Göz bebeğimizdir, el birliğiyle sahip çıkalım” çağrısında bulundu. (Sözcü)

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kızılay’a kurban bağışı yapılmadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir