1. Haberler
  2. Güncel
  3. Mehmet Sıddık Akış’tan mahkeme heyetine: Karşınızda başım dik bir şekilde duruyorum

Mehmet Sıddık Akış’tan mahkeme heyetine: Karşınızda başım dik bir şekilde duruyorum

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerine kayyım atanan Hakkari Belediye Eşbaşkanı Mehmet Sıddık Akış, “Ben yaptığım her şeyin arkasındayım, siyasi olarak ne yapmam gerekiyorsa onu yaptım. Karşınızda başı dik bir şekilde duruyorum” dedi.

Hakkari Belediye Eşbaşkanı Mehmet Sıddık Akış’ın Hakkari 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davanın duruşması başladı. 14 kişinin yargılandığı davaya sadece Akış katılırken, kimlik tespitinin ardından duruşma başladı.

 

‘Mücadeleye devam edeceğim’

 

Dönemin savcısının, polisinin, hakiminin FETÖ’cü olduklarını, hazırladıkları dosyanın siyasi olduğunu söyleyen Akış, “Bugün gündeme alınan dosyanın da siyasi olduğunu söylüyorum. Benim başım dik. 53 yaşındayım bunca yıldır mücadele ediyorum ve mücadele etmeye devam edeceğim. Benim kaçtığıma ilişkin haberlerin yapıldığını duydum, ben asla kaçma girişiminde bulunmadım. Ben yaptığım her şeyin arkasındayım, siyasi olarak ne yapmam gerekiyorsa onu yaptım. Karşınızda başı dik bir şekilde duruyorum. Ben barış dedim, kardeşlik dedim, adalet dedim, eşitlik dedim, özgürlük dedim. Tüm yaşamımı bunların etrafında ördüm, bundan sonra da öyle yapacağım. Tutuklanmaktan, cezaevine girmekten korkmuyorum. Başım dik bir şekilde karşınızdayım. Sizden ne beraat ne tahliye talep etmiyorum” dedi.

 

Savunmasının sonunda ise, “Yeniden iddianame hazırlanmasını talep ediyorum. Neden bir 4 ay, bir yıl önce yargılanma yapılmadı da şimdi yapılıyor? Bu yargılamanın siyasi olduğunu biliyorum. Ben bugüne kadar tek kuruşuna kadar hiçbir şeye dokunmadan halkımız için görevimi şerefiyle yaptım” dedi.

 

Ardından avukatların savunmalarına geçildi.

 

Ayrıntılar geliyor…

 

Serhat News

Tepki Ver | _zg_n1
0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Mehmet Sıddık Akış’tan mahkeme heyetine: Karşınızda başım dik bir şekilde duruyorum
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir