Oktay Candemir yazdı: Soylu Diyarbakır’dan aday olur mu?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabık İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2024 yerel seçimlerinde herhangi bir ilden belediye başkanı adayı olmayacağını açıkladı.

Bu kararı, batı illerinde sonuna kadar desteklemekle birlikte Kürt illeri için yanlış ve talihsiz bir karar olarak değerlendiriyorum.

Çünkü yıllarca HDP’li belediyelere kayyum atamış ve sonuna kadar da kayyum politikasının müspet olduğunu, halkın kayyumlardan oldukça memnun olduğunu, bölgeye hizmet ürettiğini söyleyerek kendisiyle her daim gurur duymuş, kerameti kendinden menkul bir devlet adamıdır!

Bir ara ‘kahraman’ olacağını zannediyordu ama sonunda rezil rüsva biçimde ayrıldı İçişleri Bakanlığından. Şimdilik Süleyman için işler pekiyi gitmiyor gibi ve bu yüzden her zaman ki Kürde özgü diğerkâmlıkla kendisine elimizi uzatalım ve onu bu zor durumdan çekip çıkaralım.

Kendisine Diyarbakır, Van ya da Mardin’den AKP Belediye Başkan adayı olmasını öneriyorum. Bölgede bu kadar mücadele yürütmüşsün, kayyum atamışsın, ‘Kürtleri terörden kurtardım.’ demişsin.
Şimdi bazılarınız diyecek: Kel Alaka!

Hayır, hiç kel alaka değil… Bayağı bir ‘kel’ alakalık bir durum var ortada!
Diyarbakır Anneleri için ağlamış… “Ayakkabı numaralarını bile biliyorum.” demiş ya; ona binaen diyorum ki “Madem yaptıkları bu kadar iyi işler, o zaman gelsin bu şehirlerden birinden aday olsun.”
AKP adaylık vermezse imza kampanyası bile yapar, sonuna kadar destek veririz. O kadar çok isteriz aday olmasını.

Niye biliyor musunuz? Boyunun ölçüsünü alması için… Madem bu kadar iyi işler yaptım diyorsun, e hâliyle bölgede seviliyor olman gerekmez mi?

Al yanına Diyarbakır annelerini, TRT Kürdi muhabirlerini, Çepik Aydın’ı, Pembe Mardini’yi çık meydana, kendine güven Süleyman!
Hatta istersen yanına İbo’yu bile alabilirsin… Seçim gecesi sana Negri Negri şarkısını söyler, teselli bulursun.

Ha bak sonradan oyunbozanlık yapıp Erzurum’a, Elazığ’a gidip aday olma! Biz seni Diyarbakır, Van ya da Mardin’e bekliyoruz.

… Süleyman’ın bugüne kadar yaptıklarının doğru ve yanlış olduğuna halk karar versin. Biz halkın iradesi diyoruz, onlar millet iradesi diyor. Gel ve o şefkatli iradeye sığın, bak çok rahatlayacaksın. Halkın iradesini gördükten sonra Ulu Camiye gider, bugüne kadar atadığın kayyumlar için tövbe edeceksin.
Bu sözümü iyi belle: Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin… Ne diyor Ziya Paşa: “Düşünmek ve söylemek kolay, fakat yaşamak, hele başarı ile sonuçlandırmak çok zordur.”

Bunu yapabilir misin Süleyman?

Ama Süleyman gelip Kürt illerinde aday olmaz çünkü emin olun onun da HDP’ye karşı seçim kazanacağına dair bir inancı yok. Yaptıklarıyla halka ve ülkeye ne büyük zararlar verdiğini görsün isterdim.

Belediye Başkan adayı olduğunda binlerce koruma ile Şırnak ve Hakkâri’ye helikopterle havadan /üstten bakarak doğru yaptığı şeylerin aslında ne kadar korkunç şeyler olduğu gerçeğiyle yüzleşmesini isterdim.
Mühür kimdeyse Süleyman odur demişler ya… Seçimlerde o mühür Kürtlerde olacak. Gelip bizim buralarda aday olduğunda göreceksin; mühür Kürtlerde ve sen asla Süleyman olamayacaksın!
Seçim akşamı da sana ‘Ohh ohh’ derler artık!

Serhat News

Tepki Ver | mutlu1
1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Oktay Candemir yazdı: Soylu Diyarbakır’dan aday olur mu?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    26 Eylül 2023, 15:43

    […] gerçek oldu! AKP, Van’da Dışişleri Bakanlığı İl Temsilciliği açacağını duyurdu. Duyuru için AKP […]

    Cevapla