‘Ölüm Caddesi’ için CİMER’e başvuru

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır merkez Kayapınar İlçesi Stadyum Caddesi’nde, alkol alıp yarış yapan sürücüler zaman zaman ölümlü kazaların yaşanmasına neden oluyor. Denetimin olmadığı bölgede alkollü araç sürücüleri cirit atarken, vatandaşlar caddelerde dolaşamıyor. Stadyum çevresinde bulunan bir grup esnaf, ‘ölüm caddesi’ olarak bilinen Stadyum çevresinde önlemlerin artırılması için CİMER’e başvurdu.

Polis kontrolleri artırılsın

Esnafların CİMER’e yaptığı başvuruda, “Diyarbakır yolları çok geniş ve uzun kavşaklar var. Son zamanlarda fazlaca yarışlar yapılıyor ve ölümlü kazalar meydana geliyor. Özellikle geceleri stadyum civarında alkol alıp yarışlar yapıyorlar, bunu tüm halk biliyor. Hem polis kontrollerinin arttırılmasını istiyoruz hem de birçok yere EDS ve MOBESSE getirilmesini istiyoruz. Polis kontrollerinin artırılmasını talep ediyoruz. Bu konuda gerekli çalışmanın yapılmasını istiyoruz” şeklinde talepte bulundular.

İhale aşamasında

Esnafa yanıt veren CİMER başvuru hakkında şu değerlendirmeyi yaptı, “İlimizde trafik kazalarının önlenmesi için Elektronik Denetleme Sistemi (EDS)’nin alt birimleri olan Ortalama Hız Tespit Sistemi, Kırmızı ışık ihlal tespit sistemi ve park ihlal tespit sistemi kurulacak yerlerin tespit edildiği, EDS kurulum işlemlerinin Diyarbakır Büyükşehir Başkanlığında ihale aşamasında olduğu bildirilmiştir. Trafik denetleme şube müdürlüğümüze bağlı resmi-sivil ekiplerimiz tarafından trafik üzen ve güvenliğini sağlamak amacıyla ilimiz genelinde sabit, seyir halinde ve ihbarlı olarak denetim faaliyetleri arttırılarak devam etmektedir” yanıtı verildi. (Amida Haber)

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
‘Ölüm Caddesi’ için CİMER’e başvuru

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir