Ramazan öncesi Van Esnaf Odasından çağrı: Toz şeker sorununa çözüm bulun

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van Lokantacılar, Fırıncılar-Pastaneciler, Tatlıcılar ve Kasaplar Odası başkanı Sabri Işık, “Bildiğiniz üzere piyasada şeker kıtlığı ve fiyatlarda düzensizlik olduğunda görülmektedir. Denetimlerin yapılmadığı taktirde hem esnaf hem de yurttaşlar ciddi mağduriyetler yaşayacaklar” dedi.

Van Lokantacılar, Fırıncılar-Pastaneciler, Tatlıcılar ve Kasaplar Odası başkanı Sabri Işık, şeker fabrikasında torbası 270 TL olan toz şekerin fiyatının piyasada bin TL’yi bulduğunu söyledi. Ramazan Bayramı’ndan önce yurttaşların toz şeker alım gücünde ciddi mağduriyetler yaşayacağını kaydederek yetkililerden acil önem alınmasını istedi. Yazılı basın açıklamasında bulunan Işık, şeker fiyatlarındaki artışın hem esnafı hem de yurttaşları etkileyeceğini belirterek, yetkililerin denetim yapması gerektiğini savundu.

Toz şeker sorununa çözüm bulun’

Yayınladığı basın metninde Sabrı Işık, özelikle toz şeker konusunda esnafların ciddi sorunlar yaşandığına dikkat çekti. Ramazan öncesi yetkililerden acil çözüm üretmelerini istedi: “Bildiğiniz üzere piyasada şeker kıtlığı ve fiyatlarda düzensizlik olduğunda görülmektedir. Ürünlerinde şeker kullanan gıda imalatları, sanayiciler, şeker bulmamaktan ve fiyatların çok artmasından dolayı ciddi bir mağduriyet yaşamaktalar. Odamız bünyesinde faaliyet gösteren esnafımızın, bu durumdan dolayı mağduriyeti artmaktadır. Yaklaşmakta olan Ramazan ayı dolayısı ile imalatçı olan pastacı, tatlıcı ve dondurmacı esnafımızın ana maddesi olan toz şeker temininde büyük zorluklar yaşamaktadır. Fabrika resmi fiyatı 270 TL olan bir çuval şeker marketlerde 9 yüz ile bin TL, toptancılarda ise 6 yüz 50 ila 7 yüz TL satılmaktadır.”

(ro)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Ramazan öncesi Van Esnaf Odasından çağrı: Toz şeker sorununa çözüm bulun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir