1. Haberler
  2. Güncel
  3. Tehdit edildiğini söyleyen Ateş: Size yalvarıyorum, ikinci bir ‘Kanlı Pazartesi’ olmasın

Tehdit edildiğini söyleyen Ateş: Size yalvarıyorum, ikinci bir ‘Kanlı Pazartesi’ olmasın

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öldürülen Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, Burak Bekiroğlu tarafından tehdit edildiğini söyleyerek Adalet Bakanı Tunç ve İçişleri Bakanı Yerlikaya’ya seslendi. Ateş, “Her an öldürülme tedirginliğiyle yaşamaktan bıktık! Artık bunlara ‘Dur!’ deyin” diyen Ateş, “Size yalvarıyorum, ikinci bir ‘Kanlı Pazartesi’ olmasın” talebinde bulundu

Eşi eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in silahlı saldırı sonucu öldürülmesinin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da dahil birçok siyasi parti lideriyle görüşen Ayşe Ateş, sosyal medya hesabından, “Yeter artık, yeter” diyerek Burak Bekiroğlu tarafından tehdit edildiğini söyledi.

Ateş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya seslenerek, ” Geleni görmüyor musunuz? Bunlar ne güvenlik güçlerinden ne de adaletten korkuyor. Yazdıklarını ihbar kabul edin. Çağırın, dinleyin, iddialarının ispatını isteyin” ifadelerini kullandı.

‘Beni hedef göstererek tehdit içerikli açıklamalarda bulunuyor’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunduğunu hatırlatan Ateş, yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“Yeter artık, yeter!

Önceki günlerde, eşim Sinan Ateş için işlettikleri süreci benim için de işletiyorlar, diyerek Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’a bir çağrıda bulunmuştum. Bu çağrımın ardından devletimiz bana iki yakın silahlı koruma verdi. Beni ve kızlarımı kabul ettiği sırada Sayın Cumhurbaşkanı’mıza, her ne kadar koruma polisi verilmiş olsa da bu şahısların devletin polisine namlu doğrultmayacaklarından emin olmadığımı, korktuğumu ifade ettim.

Sayın Bakanlarım dikkatinize sunuyorum:

Burak Bekiroğlu @burakbekiroglu isimli şahıs, kamuoyuna, Ankara’nın göbeğinde güpegündüz işlenen bu menfur cinayetin emrini kimlerin verdiğini isim isim sayıyor. Beni hedef göstererek tehdit içerikli açıklamalarda bulunuyor. Benim ve eşim Sinan Ateş’in FETÖ’cü olduğu iftirasını atıyor. Eşim Sinan Ateş’in daha önce cinayete azmettirdiği iftirasına ilişkin imalarda bulunuyor. Neden bu paylaşımları ihbar kabul edilip ifadeye çağrılmıyor, neden elindeki bilgi ve belgeler istenmiyor, tanık statüsünde dinlenmiyor?

‘Gerçekler ortaya çıksın’

Sayın Cumhurbaşkanı’mıza da ifade ettiğim gibi: ‘Biz bu devlete hizmet etmiş iki namuslu, şerefli, vatansever devlet memuruyuz. Bizim alnımız ak, yüzümüz pak. Devletimize sadakatimiz sonsuz ve sorgusuz. Gerekli görülüyorsa hem katledilen eşim Sinan Ateş hakkında hem de benim hakkımda güvenlik soruşturması yapılsın. Gerçekler ortaya çıksın.’

Sayın Bakanlarım tekrar tekrar dikkatinize sunuyorum:

İki buçuk yıl evvel bu süreci, katledilen eşim Sinan Ateş için de başlattılar: FETÖ’cü iftiralarıyla itibarsızlaştırma, sosyal medyadan açık tehdit ve ardından sokak ortasında, güpegündüz suikast!

‘Hukuken gereği neyse o yapılsın’

Sayın Bakanlarım,

Geleni görmüyor musunuz? Bunlar ne güvenlik güçlerinden ne de adaletten korkuyor. Yazdıklarını ihbar kabul edin. Çağırın, dinleyin, iddialarının ispatını isteyin. Eğer elinde benimle, Sinan’la, bu suikastla alakalı ortaya attığı iddialara ilişkin en ufak bir kanıt varsa ortaya koysun. Yoksa da hukuken gereği neyse o yapılsın.

İmalı paylaşımlardan, hakaretlerden, iftiralardan yorulduk, tükendik! Her an öldürülme tedirginliğiyle yaşamaktan bıktık! Artık bunlara “Dur!” deyin.

Size yalvarıyorum:

Bu ülkede ikinci bir “Kırmızı Pazartesi” yaşanmasına izin vermeyin. Çocuklarımı yetim bırakmayın.”

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Tehdit edildiğini söyleyen Ateş: Size yalvarıyorum, ikinci bir ‘Kanlı Pazartesi’ olmasın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir