1. Haberler
  2. Güncel
  3. Torpil iddialarıyla gündeme gelen Van Müftüsü değişti

Torpil iddialarıyla gündeme gelen Van Müftüsü değişti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Bartın Müftüsü Abdülcelil Çakar görevden alınırken, 3 ile yeni müftü atandı ve 7 il müftüsünün yeri değiştirildi. Yerleri değişen müftüler arasında daha önce torpil iddialarıyla gündeme gelen Van Müftüsü Ömer Keskin’de bulunuyor.

Yapılan görev değişikliklerine göre; Bartın Müftülüğüne Van Müftüsü Ömer Keskin, Van Müftülüğüne Gümüşhane Müftüsü Mehmet Sırrı Şık, getirildi.

Van Müftüsü Keskin, daha önce AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ve Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi’nin, Van’da mülakatlara girecek ‘yakınları’ için yapılan torpil iddialarıyla gündeme gelmişti. Söz konusu iddialarda Milletvekili Çelebi’nin, Keskin’e yazılı talimat gönderdiği ve bu talimatta, “Aşağıda bilgileri bulunan 4/B İmam Hatiplik mülakatına girecek ilgililerin değerlendirmedi hususunda rica ederim,” ifadelerinin yer aldığı da belirtilmişti.

Van Müftülüğüne getirilen Müftü Mehmet Sırrı şık yerine Gümüşhane Müftülüğüne Hüseyin Gün, Ankara Müftülüğüne Adana Müftüsü Hasan Çınar getirildi. Adana Müftülüğüne Adıyaman Müftüsü Mehmet Taşcı, Adıyaman Müftülüğüne Şırnak Müftüsü Mehmet Taştan, Şırnak Müftülüğüne Ahmet Dilek, Mersin Müftülüğüne Kırklareli Müftüsü Aydın Yığman atandı.

Kırklareli Müftülüğüne Kars Müftüsü Yusuf Eviş ve Kars Müftülüğüne ise Hamza Bayram getirildi.

Serhat News

(zss)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Torpil iddialarıyla gündeme gelen Van Müftüsü değişti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir