1. Haberler
 2. Özel
 3. Van’a giriş ve çıkışlara yasaklama kararı

Van’a giriş ve çıkışlara yasaklama kararı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van Valiliğinde yapılan açıklamaya göre, kentte 4 gün süreyle eylem etkinliklere yasaklama getirildi. Yasaklamada kentte giriş çıkışlarda izne tabi tutuldu.

Van’da son yıllarda düzenli olarak aralıklarla alınan yasaklama kararları devam ediyor. Valilik tarafından yapılan açıklamada kentte yine 4 günlük yasaklama kararı alındı. Açıklamada, “Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek ve bu bağlamda, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve genel sağlığın korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin devamının temini ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla; Van ili coğrafi sınırları içerisinde 16.05.2024 tarihinden geçerli 19.05.2024 tarihi de dahil (4) gün süre ile 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü, açık hava toplantıları ve kapalı yer toplantıları, basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması/açılması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılması ve her türlü protesto eylemi şeklindeki faaliyetler 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri doğrultusunda yasaklanmıştır” denildi.

 

Kent giriş çıkışlarına yasaklama

 

Kent giriş çıkışları hakkında da karar alındığı açıklama şu görüşlerle son buldu: “Belirtilen tarihler arasında, ilçelerimizden veya çevre illerden bireysel veya toplu olarak veya ilimiz güzergâhını kullanarak, her türlü kanuna aykırı eylem etkinliğe katılım sağlanmasının önlenmesi amacıyla, kanuna aykırı eylem/etkinliklere katılması muhtemel şahıs/şahıslar/grup/grupların 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. Maddesinin (c) fıkra hükümleri gereğince ilimiz ve ilçelerimize girişlerine, buralardan bireysel veya toplu olarak çıkışlarına ve bu kapsamda belirtilen yere geçişler için başka illerden gelerek ilimiz güzergâhının kullanılmasına izin verilmemesi kararı alınmıştır.” Sözlerine yer verildi.

 

Serhat News

Tepki Ver | sinirli14
13
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
14
sinirli
Sinirli
5
_a_rm_
Şaşırmış
Van’a giriş ve çıkışlara yasaklama kararı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. Avatar

  Doğru bir karar.

 2. Avatar

  Allah rızası için huzur istiyoruz yeter hizmet istiyoruz sokakları gezin aksakları tesbit edin çalışın pislikten geçilmiyor yeter bunlar kimdir içinde birtane Vanlı yoktur yeter yeter

 3. Avatar

  KAYUM MU ATANACAK ?