1. Haberler
  2. Güncel
  3. Van’da ilginç bir hikaye: İhaleci yerine gazeteciye soruşturma

Van’da ilginç bir hikaye: İhaleci yerine gazeteciye soruşturma

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2022 yılında gerçekleştirdiği Van mitinginden hemen önce Büyükşehir Belediyesi tarafından 2.5 milyon TL’lik araç kiralama ihalesini haberleştiren Gazeteci Oktay Candemir’ın cezalandırılmasını talep etti.

 

Gazeteci Oktay Candemir, 2022 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Van ziyaretinden hemen önce Van Büyükşehir Belediyesinden 2.5 milyon TL araç kiralama ihalesi yapıldığını ve ihaleyi AKP eski yöneticisi ve belediye meclis üyesi Çetin Can’a ait ÇE-TA isimli şirkete verildiğini belgeleriyle haberleştirdi.

 

İhaleyi alan eski AKP yöneticisi Çetin Can ise şirketin kendisine ait olmadığını ve kendisinin de AKP yöneticisi olmadığını belirterek Gazeteci Candemir hakkında onur, şeref ve saygınlığını rencide ettiğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Şirketin ismi bile kendi adına olmasına rağmen şirketin kendisine ait olmadığını söyleyen Can’ın suç duyurusunu değerlendiren Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Candemir hakkında hazırladığı iddianameyi Van Asliye Ceza Mahkemesine gönderdi.

 

Savcılık iddianame de ÇE-TA isimli şirketin Çetin Can’a ait olmadığını, Can’ın AKP yöneticisi olmadığını belirterek Candemir’in cezalandırılmasını talep etti. Konuya ilişkin daha önce karakola giderek ifade veren Gazeteci Candemir; ” Çetin Can isimli şahıs eski AKP İl yöneticisidir. AKP’ye ait resmi internet sayfasında da fotoğrafları bulunmaktadır. Her ne kadar şirket benim değil desede kardeşine aittir ve Çetin Can’ın isminin ilk iki harfi olan ÇE-TA olarak faaliyet göstermektedir. Yaptığı haber bir ihale yolsuzluğudur ve burada bir kamu zararı vardır. Ben de bir gazeteci olarak bunu haberleştirdim. Burada yargılanması gereken ben değilim, ihaleyi alanlar ve yapanlardır.” dedi.

 

Serhat News

Tepki Ver | mutlu1
1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Van’da ilginç bir hikaye: İhaleci yerine gazeteciye soruşturma

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir