1. Haberler
  2. Güncel
  3. Yeşil Sol Van’ın 4 ilçesinde daha seçim bürosu açtı

Yeşil Sol Van’ın 4 ilçesinde daha seçim bürosu açtı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşil Sol Parti, seçim çalışmaları kapsamında Van’ın 4 ilçesinde coşkulu büro açılışları gerçekleştirdi. 

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Van’ın Başkale, Çatak, Saray ve Özalp ilçelerinde seçim bürosu açtı. Başkale’de seçim bürosu açılışına çok sayıda partili katıldı. Tarihi bir süreçten geçtiklerini belirten DBP İl Eşbaşkanı Şengül Polat, “Hesap sormak için sandıklara gideceğiz. 93’lerde yakılan ve boşaltılan köylerimize, faili meçhul ölümlere karşı, Kürt kazanımlarına yapılan saldırıların hesabını sormak için sandığa gideceğiz. Halkımız, faşistleri 14 Mayıs gününde sandığa gömecektir. Zafer bizim olacak, zafer direnenlerin olacak” dedi. 

Yeşil Sol Parti Van Eşsözcüsü Veysi Dilekçi de, “Yeşil Sol Parti halkların umudu, emekçilerin geleceğidir. Hakkın, hukukun üstünlüğünün sağlanması için Yeşil Sol Parti çok önemlidir. Faşizme karşı sandığa gidip, umudun sesini daha da yükselteceğiz. 14 Mayıs’ta Elbak halkının iradesini herkes görecektir” diye konuştu. 

‘Baskı ve zulme boyun eğmedik’

Yerine kayyım atanan Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı ise, “Baskı ve zulümlere hiçbir zaman boyun eğmedik. Gülüyoruz bizden korkuyorlar; ağlıyoruz bizden korkuyorlar; konuşuyoruz bizden korkuyorlar. 14 Mayıs’ta iktidara öyle bir ders vereceğiz ki asla unutmayacaklar” dedi. 

‘Sandıkta cevabı vereceğiz’

Çatak ilçesinde coşkulu büro açılışı yapıldı. HDP İl Eşbaşkanı Handan Karakoyun, büyük bir kararlılıkla 14 Mayıs’a hazırlandıklarını belirtti. DBP İl Eşbaşkanı Harun Okay, “14 Mayıs’ta tüm irademizle sandıklara sahip çıkmalı ve AKP iktidarını sandık altında bırakmalıyız” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı, alkış ve zılgıtlarla gerçekleştirildi. 

Saray ve Özalp’ta açılış

Saray ve Özalp ilçelerinde de büro açılışları gerçekleştirildi. Yeşil Sol Parti İl Eşsözcüsü Gönül Uzunay, savaş ve yıkım politikalarına karşı tüm kesimlere “sandıklara gitme” çağrısı yaptı. Uzunay, “Artık bunların bu halka verebilecekleri hiçbir şeyleri yok. Bu düzenin değişmesi için sandıklara giderek partimize sahip çıkmamız gerekiyor” diye konuştu. 

HDP İl Eşbaşkanı Fikret Doğan ise, “14 Mayıs’taki seçimler tarihidir. Kürt halkı olarak çetin mücadeleler verdik, çok büyük bedeller ödedik. Halen bu zulüm bitmedi. Bu zulmü sonlandırmak için önümüzdeki bu fırsatı çok iyi değerlendirelim” dedi. 

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Yeşil Sol Van’ın 4 ilçesinde daha seçim bürosu açtı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir