1. Haberler
  2. Politika
  3. Yüksekova’da görkemli seçim bürosu açılışı

Yüksekova’da görkemli seçim bürosu açılışı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşil Sol Parti, Yüksekova ilçesinde binlerce kişinin katıldığı etkinlikle seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Yeşil Sol Parti, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde ilk seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. İlçe merkezinde yapılan açılışa Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Sezai Temelli, Feleknas Uca ve Sait Dede katıldı. Binlerce kişi de parti bayraklarıyla süslenen büronun önüne aktı. Sloganlarının yükseldiği açılış mitinge döndü. Yapılan saygı duruşunun ardından HDP’li Sait Dede konuştu. Dede, Gever’in hiçbir zaman diz çökmediğini söyledi. 

Yüksekova’da görkemli seçim bürosu açılışı - hkr 10 04 2023 gever secim burosu acilisi6

‘Hesap sorma günü’ 

HDP’li Feleknas Uca ise, 14 Mayıs’ın “hesap sorma günü” olduğunu vurguladı. Uca, “Bu seçim özgürlük ve demokrasinin kazanacağı bir seçim olacak. Bizi yok etmek isteyen zihniyete karşı büyük bir cevap oldunuz. Ne olursa olsun özgürlük yürüyüşümüz devam edecek. İşte halkımız burada buna en iyi cevabı veriyor. Bu yürüyüşümüz özgürlük ve demokrasinin yolu açacaktır” dedi. 

Yüksekova’da görkemli seçim bürosu açılışı - hkr 10 04 2023 gever secim burosu acilisi4

Yeşil Sol Parti’nin Muş Milletvekili adayı olan Sezai Temelli ise, “Bu faşist ve ceberrut anlayışa son vermek için geliyoruz. Bu iktidar birkaç yıl önce bir masa devirdi. O masa aslında barışın, özgürlüğün, demokratik çözümün, Kürt halkının, Ortadoğu halklarının umut masasıydı. Türkiye ve Ortadoğu halklarının umudu olan Sayın Öcalan’ın masasını devirdiler. Biz o masayı 14 Mayıs’ta yine ayaklarının üzerine koyacağız ve çözümü aramaya devam edeceğiz. Masa devrildi ve 8 yıl boyunca bu ülkede adaletsizlikte her türlü zulüm yaşandı. Tüm siyasetçilerimiz cezaevinde. Ülkenin tüm kaynaklarını savaşa ayırdılar. Bu halkın sofrasından çalıp savaşa yatırdılar” şeklinde konuştu. 

Yüksekova’da görkemli seçim bürosu açılışı - hkr 10 04 2023 gever secim burosu acilisi7

Polis Müdahalesi 

Konuşmaların ardından binlerce kişi uzun bir süre halaya durdu. Programın ardından gençler sloganlarla mahallelere dağıldı. Bu sırada polis gaz bombaları ve tazyikli suyla gençlere müdahale etti. Çok sayıda kişi gözaltına alınırken, birçok kişi gazdan etkilendi. 

Yüksekova’da görkemli seçim bürosu açılışı - hkr 10 04 2023 gever secim burosu acilisi1

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Yüksekova’da görkemli seçim bürosu açılışı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir