1. Haberler
  2. Güncel
  3. Zeydan ve Şedal’dan ‘Temiz Kent Temiz Toplum’ kampanyasına katılım çağrısı

Zeydan ve Şedal’dan ‘Temiz Kent Temiz Toplum’ kampanyasına katılım çağrısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’da, “Temiz Kent, Temiz Toplum” şiarıyla başlatılan temizlik kampanyasının startını veren Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, belediye olarak başlattıkları temizlik seferberliğine halkın da katkı sunmasını istediler.

Van Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ve bayram süresince başlattığı kent temizliği çalışmalarının bayram sonrası da seferberlik ruhuyla devam etmesi için ilçe belediyeleriyle birlikte yoğun mesai harcıyor.

Bayram sonrası için kentin daha temiz bir görünüme kavuşması için çalışmalarını yoğunlaştıran Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, yaşanan olumsuzluklara karşı da halka bilgilendirici uyarılar yapıyor.

Bayram öncesi tüm ekiplerle yoğun mesai harcayan belediyelerin ilgili birimleri, kentin tüm noktalarında tonlarca çöp topladı. Bayram sabahı da Belediye Eşbaşkanlarının katılımıyla ana arterlerde ve birçok sokakta temizlik çalışması yapıldı.

Belediye yetkilileri, başlatılan çalışmaların bayram sonrası da tüm kent halkının katılımıyla seferberlik ruhuyla devam etmesini istiyor. Zeydan ve Şedal’dan ‘Temiz Kent Temiz Toplum’ kampanyasına katılım çağrısı - temizlik 1

Eşbaşkanlardan temizlik seferberliği çağrısı

Temiz bir kent için yurttaşlara da büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, halka yönelik seferberlik çağrısı yaptı.

Yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

“Değerli Van halkı; bayram süreci boyunca “Temiz Kent, Temiz Toplum” kampanyası başlattık ve 7/24 esaslı çalışmaya devam ediyoruz. Sahada çalışan emekçi arkadaşlar tarafından yürütülen çalışmada, bizleri zorlayan çöplerin yoğunluğu değildi. Maalesef konteynerler boş olmasına rağmen gelişi güzel ve zamansız bırakılan çöpler çevre kirliliğine yol açmaktaydı. Tüm zorluklara rağmen hiç bir bahanenin arkasına sığınmadan hizmet üretmeye devam ediyoruz ve edeceğiz de. Ancak bu konuda halkın da güçlü desteğine ihtiyacımız var. “Temiz Kent, Temiz Toplum” kampanyası için siz değerli halkımızdan bu konuda hassasiyet ve dayanışma bekliyoruz. Sağlıklı ve huzurlu bayramlar diliyoruz.” Zeydan ve Şedal’dan ‘Temiz Kent Temiz Toplum’ kampanyasına katılım çağrısı - temizlik 1

Serhat News

Tepki Ver | mutlu1
1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Zeydan ve Şedal’dan ‘Temiz Kent Temiz Toplum’ kampanyasına katılım çağrısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir