1. Haberler
  2. Güncel
  3. Ahmet Kaya şarkısı gerçek oldu: Tabancasını ‘hela’da unuttu

Ahmet Kaya şarkısı gerçek oldu: Tabancasını ‘hela’da unuttu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli’den İstanbul’a müvekkili ile görüşmeye giden Ufuk Cem Yanar isimli avukat, akaryakıt istasyonunda girdiği tuvalette ruhsatlı tabancasını unuttu.

Yanar, kamera kayıtlarını incelediğinde, hemen arkasından tuvalete giren üç kişinin şüpheli hareketler sergileyerek olay yerinden uzaklaştığını gördü.

Şikayette bulunan avukat, tabancasının herhangi bir suçta kullanılmasından korkuyor.

“Tabancayı kayıtlarda görünen şahısların aldığını düşünüyorum”

Müvekkili ile görüşmek için Kocaeli’den İstanbul’a gittiğini söyleyen Ufuk Cem Yanar, “İhtiyacımızı gidermek için Esenyurt’ta bir akaryakıt istasyonda durduk. Yakıtımızı aldık, görüşme yapıyorduk. Akabinde tuvalete girdim. Taşıma ruhsatlı tabanca mı belimden çıkararak konsolun üstüne koydum. Elimi yıkayıp çıktıktan yaklaşık 3-4 dakika sonra silahımın belimde olmadığını fark ettim. Hemen geri döndüm ve silahımı aradım ama koyduğum yerde olmadığını fark ettim. Hemen kamera kayıtlarını incelemek için akaryakıt ofisinin yetkilileri ile görüştüm. Kamera kayıtlarının incelediğimizde yabancı uyruklu olduğunu düşündüğümüz 3 şahsın içeriye girip, şüpheli hareketlerle dışarıya çıktığını gördük. Şahıslardan biri gömleğini çıkarıp eline aldığı, diğerinin ise kamera olup olmadığını kontrol eder gibi hareketlerde bulunduğunu fark ettik. İstasyonun dış cephesini gören kamera da ise şahsın belini 2 kere kontrol ettiğini gördük. Tabancayı kayıtlarda görünen şahısların aldığını düşünüyorum” diye konuştu.

“Tabanca ile yaralama veya cinayet işlenmesi durumunda siz de sanık sıfatı ile mahkemede yargılanırsınız”

Olaydan sonra polis karakoluna gittiğini söyleyen Yanar, “Silahımın taşıma ruhsatlı olduğunu söyleyerek seri numarasını bildirdim ve çalıntı kaydı oluşturdum. Silahımla işlenebilecek suçların önüne geçmiş oldum. Tabanca bulunursa kriminal inceleme sonucu kişiye iade edilir. Eğer böyle durumlarda gerekli ihbar yapılmazsa, tabanca ile yaralama veya cinayet işlenmesi durumunda siz de sanık sıfatı ile mahkemede yargılanırsınız. Bunun için ivedilikle en yakın kolluk kuvvetine bilgi verilmelidir. Bundan sonraki süreçte atılı iddialara yönelik bir suç işlendiğinde beraat edebilmeniz adına bu işlemleri yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde 3-4 sene süren yargılamalarda telafisi güç zararlar gündeme gelebilir” şeklinde konuştu.

“2 Dakikalık süreçte bile telafisi güç zararlar doğabilir”

Avukat Yanar, “Bir kişinin taşınır malını rızası dışında alan şahıs 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Taşıma ruhsatlı silahlar ruhsat sahibine büyük sorumluluklar yüklemektedir. Silahın ruhsat üzerindeki seri numarası sebebiyle suça karışıldığı zaman ilk muhatap siz olacaksınız. Bu sebeple silaha çok dikkat edilmesi gerekiyor. 2 dakikalık süreçte bile telafisi güç zararlar doğabilir” ifadelerini kullandı.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Ahmet Kaya şarkısı gerçek oldu: Tabancasını ‘hela’da unuttu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    16 Kasım 2023, 12:20

    […] yılının Kasım ayında Krizantem çiçeği kokuyordu her yan.  Ahmet Kaya’nın ‘Krizantem çiçeğidir emeği gülüm’ sözleri kulaklarımızda […]

    Cevapla