Akademisyen önce oruç tutmayanları sonra Kürtleri hedef gösterdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyalaMuş Alparslan Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olan Hatip Erdoğmuş, oruç tutmayan öğrencileri hedef aldı. Twitter’dan gelen tepkilerin ardından da Kürtleri hedef gösterdi.

Muş Alparslan Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Araştırma Görevlisi Hatip Erdoğmuş, oruç tutmayan öğrencileri hedef aldı. Erdoğmuş, ilk paylaşımına gelen tepkilere yanıt verirken de bu kez Kürtleri hedef gösterdi.

Hedef gosterildiler


Kısadalga’nın haberine göre, Erdoğmuş, Twitter hesabındaki ilk paylaşımında “Üniversitede hiçbir zaman bu kadar oruç tutmayan ve bir o kadar da rahat olan genç görmemiştim” diyerek şöyle devam etti: “Tamam, oruç tutmayabilirsiniz ama bari tutanlara karşı saygınız olsun. Fakülte girişlerinde sigara tüttüren kız ve erkeklerin önünden geçerken, utancımızdan, başımız öne eğik geçiyoruz!

Üniversitede hiçbir zaman bu kadar oruç tutmayan ve bir o kadar da rahat olan genç görmemiştim. Tamam, oruç tutmayabilirsiniz ama bari tutanlara karşı saygınız olsun. Fakülte girişlerinde sigara tüttüren kız ve erkeklerin önünden geçerken, utancımızdan, başımız öne eğik geçiyoruz.

Müslümanların tutumuyla ilgili ne zaman bir paylaşım yapsam, eleştiride bulunsam, yakınsam seviyesiz bir üslupla saldırmak için hazırda bekleyen bir kitle var. Bu kitlenin beni en çok üzen ortak özelliği Kürt olmalarıdır. Kimileri Müslümanlara, İslama karşı o kadar şediddirler ki…”

Erdoğmuş, tepkilere yanıtında da Kürtleri hedef alarak şu ifadeleri kullandı: “Müslümanların tutumuyla ilgili ne zaman bir paylaşım yapsam, eleştiride bulunsam, yakınsam seviyesiz bir üslupla saldırmak için hazırda bekleyen bir kitle var. Bu kitlenin beni en çok üzen ortak özelliği Kürt olmalarıdır. Kimileri Müslümanlara, İslama karşı o kadar şediddirler ki…”

Erdoğmuş, gelen tepkilerin ardından sosyal medya paylaşımlarını kısıtladı.

Serhat News

(sg)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Akademisyen önce oruç tutmayanları sonra Kürtleri hedef gösterdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir