AKP’li Abdulahat Arvas kamu görevlisiymiş!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel seçimlerde AKP Büyükşehir Belediyesi Adayı Abdulahat Arvas’ın şikâyeti üzerine gazeteci Oktay Candemir hakkında “Kamu görevlisine hakaret” suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Ancak Arvas’ın şu anda hiçbir kamu görevi bulunmuyor.

 

Yerel seçimlerde AKP Van Büyükşehir Belediye Adayı olan Abdulahat Arvas, gazeteci Oktay Candemir’in bir yazısında kendisine “Hırsız, zimmetçi, ihaleci” dediği iddiasıyla “Kamu görevlisine hakaret” suçlamasıyla şikayetçi oldu. Kamu görevlisi olmayan Arvas’ın şikayetiyle başlatılan soruşturmada Candemir, İpekyolu İlçe Emniyet Müdürlüğünde avukatı Simin Atabay ile giderek ifade verdi.

 

İfadesinde basın özgürlüğüne dikkat çeken Candemir “Abdulahat Arvas bir siyasetçidir, kamuoyunu yakından ilgilendiren kişiler hakkında eleştiri yapma hakkımı kullandım, bu da basın özgürlüğü kapsamındadır” dedi.

 

Hakkında açılan soruşturma ve davalar nedeniyle gazetecilik mesleğini yapamaz hale geldiğini vurgulayan Candemir, gazeteciler üzerinde sürdürülen baskılara tepki göstererek şunları söyledi:

 

“Hükümetin gazeteciler üzerinde uzun süredir baskı politikası var. Gazetecilere karşı bir yargı sopasının kullanıldığını ciddi manada tanıklık ediyoruz. Yaptığımız her haber ya da sosyal medya paylaşımı anında suç unsuru sayılıyor. Gazeteciler gözaltına alınıyor, tutuklanıyor. Son olarak Van’da yaşanan olaylarda gördük, polisler görüntü çeken gazetecilere saldırarak onları engellemeye çalıştı.

 

‘Hakkımda devam eden 5 dava var’

 

Benim hakkımda 2016 yılından bu yana 57’inci soruşturma oldu. Tam 57 defa karakola giderek ifade verdim. Bu süreçte 6 defa gözaltına alındım, sokakta darp edildim. Hakkımda 20’ye yakın dava açıldı. Hala hakkımda süren 5 dava var. Bütün bu baskılara rağmen gazetecilik mesleğine sahip çıkararak işimi yapmaya devam ediyorum.” Kaynak: MLSH

 

Serhat News

 

 

Tepki Ver | mutlu1
1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
AKP’li Abdulahat Arvas kamu görevlisiymiş!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir