1. Haberler
  2. Güncel
  3. Atıl durumdaki ‘Adliye Lojmanları’ emniyete devredildi

Atıl durumdaki ‘Adliye Lojmanları’ emniyete devredildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’da 2012 yılında yapımına başlanan ve 2014’te tamamlanan, 5 blok ve 130 daireden oluşan adliye lojmanları personellerin tercih etmemesi üzerine atıl duruma gelmişti. İçerisindeki eşyaların çalındığı, harabeye dönen lojmanların akıbeti merak konusu iken, Emniyet Müdürlüğü’ne devredilen lojmanlar yeniden tadilattan geçiyor.

Yaklaşık 50 milyon TL’ye mal olan lüks lojmanların ne olacağı merak konusu iken sık sık gündeme gelen binaların akıbeti belli oldu. Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden Emniyet Genel Müdürlüğü’ne devredilen 5 bloktan oluşan 130 daireli lojmanların yeniden tadilatı yapılıyor. Van Valisi Ozan Balcı, Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve beraberindekilerle birlikte Emniyet Müdürlüğü’ne devredilen Edremit Süphan Mahallesi’ndeki adliye lojmanlarının çalışmalarını takip etti. Vali Balcı, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Van’ın atıl durumdaki adliye lojmanları tadilattan geçiyor

Van’da 2012 yılında yapımına başlanan ve 2014’de tamamlanan Edremit ilçesine bağlı Süphan Mahallesi’nde adliye personelleri için lojmanlar yapıldı. 5 bloktan oluşan 130 daireli adliye lojmanları geçen zaman içerisinde kullanılmadan yıkılmaya yüz tutacak kadar kötü bir duruma geldi. Konutların yapıldığı bölgeyi güvenli bulmadıklarından o dönem çok büyük meblağlara mal olan lüks lojmanları tercih etmeyen personelin kararı sonrası lojmanlar âtıl hale gelirken geçen zaman içerisinde farkı kurumlar arasında gidip geldi.

2017 yılında İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen lojmanlar, ardından Milli Emlak’a devredildi. Kullanılmayıp madde bağımlıların meskeni haline gelen milyonluk yatırım çürümeye terk edilen, tüm malzemeleri sökülüp götürülen lojmanlar için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum geçtiğimiz yıl yeni devir yapıldığını duyurdu. Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden Emniyet Genel Müdürlüğü’ne kamu konutu olarak devredildi. (Şehrivan)

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Atıl durumdaki ‘Adliye Lojmanları’ emniyete devredildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir