Bağışçı Rektör ‘şanına yakışanı’ yapmış

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Depremin ardından zorunlu bağış kampanyası başlatan Muş Üniversitesi Rektörü Polat’ın eski şoförünü Sağlık Bilimleri’ne sekreter yaptığı ortaya çıktı.

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın üniversite personelinden zorla bağış toplamasının ardından yine tartışma yaratacak bir skandala imza attığı ortaya çıktı. 18 Mart 2015 tarihinde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın, 2018 yılında kadar şoförlüğünü yapan Yasin Baba’yı Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Sekreteri yaptığı öğrenildi.

BirGün’ün ulaştığı Baba, “Rektörün şoförlüğünü yaptım ama 5 yıldır şef kadrosundaydım. 2018’de şef kadrosuna geçtim ve kadrom Eğitim Fakültesi’nde. Fakülte sekreterliği görevine de uygun görülerek atandım” ifadelerini kullandı.

Bağışçı Rektör ‘şanına yakışanı’ yapmış - rektor sanina yakisani yapmis 1133527 1
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat

Olay doğrulandı

Polat’ın deprem felaketinin ardından 17 Şubat tarihinde üniversite personeline bir yazı göndererek zorla bağış toplamasını BirGün ortaya çıkarmıştı.

Polat, “Dünyadaki hiçbir devlet böyle bir afetin yükünü tek başına taşıyamaz” diyerek zorunlu bağış kampanyası başlatmış “Şanınıza yakışanı yapın” demişti. Hatta Polat, hangi kadrodaki personelin ne kadar zorunlu bağış yapması gerektiğini de kendisi belirlemişti. Rektör, istediği parayı veren akademisyenlere ve personele “Ömür boyu şerefle sergileyecekleri bir takdirname takdim edeceğini” de açıklamıştı.

Bağışçı Rektör ‘şanına yakışanı’ yapmış - rektor sanina yakisani yapmis 1133528 1
Yasin Baba

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Bağışçı Rektör ‘şanına yakışanı’ yapmış

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir