1. Haberler
  2. Güncel
  3. Başkale’de gündem Kayyumun sattığı taşınmazlar

Başkale’de gündem Kayyumun sattığı taşınmazlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’ın Başkale İlçesinde yapılan Belediye meclis toplantısında kayyum döneminde satılan ve devredilen taşınmazların geri alınması için çalışma başlatıldı.

Başkale Belediye Meclisi 2024 yılı Mayıs ayı meclis toplantısının 3. oturumu, meclis üyelerinin katılımıyla belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye Eş Başkanı Şengül Polat başkanlık etti. Toplantıda ilk olarak komisyonlara gönderilen gündem maddelerine ilişkin komisyon raporları görüşüldü.

 

Toplantıda söz alan DEM Parti Grubu Sözcüsü Savaş Barış Abi, Belediyenin diğer kurumlara devredilen taşınmaz ve taşınırların geri alınması için meclis başkanlığından yetki talep etti.

Abi, 8 yılda belediyeye ait olan taşınmazlar ve taşınırların ganimet gibi diğer kurumlara paylaşıldığını dile getirdi.  Abi, “Belediyeye ait olan taşınır ve taşınmazlar aşınmazlara son 8 yılda gasp edilmiş. Bir ganimet olarak görülmüş AKP grubundaki arkadaşlar köprü görevi yapacaklarını söylediler. Belediye halkındır. Bu taşınmazlara hepsi halkın malıdır. Bizleri halk seçti halkın malına sahip çıkmak bizim görevimizdir. Kurumlarımız binalarımız arsalarımız bunların tekrar belediyeye geri alınması için meclisten yetki talep ediyoruz” dedi.

 

Türkiyenin en büyük bütçesi müftülüğün

 

Belediyeye ait bazı taşınmazların müftülüğe devrinin yanlış olduğunu bildirten Abi,  “Belediyeye ait taşınmazlar müftülüğe, emniyete ve hastaneye verilemez. Müftülüğün bütçesi Türkiye’nin en büyük bütçesidir. Belediyeye ait bir taşınmaz neden müftülüğe veriliyor. Bu doğru bir şey değildir. Belediye müftülükten istese de geri vermez yetki meclisindir. Herkes halkın malına sahip çıkmalıdır.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından açıklama yapan Belediye Eş Başkanı Şengül Polat, meclise yetki verdiklerini söyledi. Polat, “Bu ay araştırması yapılır. İmar komisyonu ve müdürlüğü ile birlikte meclise konu gelir tekrar meclisin takdirine sunulur. Diğer ay meclis birleşiminde karara bağlanır” dedi.

 

 

Daha sonra konun imar komisyonuna havale edilmesi ve gerekli çalışmaların başlatılması için DEM Parti Grubunun meclis oylamasına sunulan Belediyeye ait taşınır ve taşınmazların diğer kurumlardan alınması talebi DEM Parti ve AKP meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

 

 

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Başkale’de gündem Kayyumun sattığı taşınmazlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir