1. Haberler
  2. Emek
  3. Çalıştığı hastanenin duvarlarına resimler çizmişti: Şimdi resim öğretmeni

Çalıştığı hastanenin duvarlarına resimler çizmişti: Şimdi resim öğretmeni

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yılbaşında Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmaya başlayan işitme engelli temizlik görevlisi Muhammed Nur Biçer, resim çizme yeteneğinin fark edilmesinden sonra gönüllü olarak hastane duvarlarını farklı figürlerle renklendirdi.

Van’da temizlik görevlisi olarak görev yaptığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin duvarlarını resimlerle süsleyen işitme engelli Muhammed Nur Biçer, resim öğretmenliğine atanarak hayalini kurduğu mesleğine kavuştu. Küçüklüğünden bu yana resim çizmeye ilgisi olan ve 2020’de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olan 27 yaşındaki Biçer, yıl başında yapılan engelli sürekli işçi alımı kapsamında Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde temizlik görevlisi olarak işe başladı.

Çalıştığı hastanenin duvarlarına resimler çizmişti: Şimdi resim öğretmeni - AA 20230922 32213854 32213831 CALISTIGI HASTANENIN DUVARLARINI RESIMLERLE SUSLEYEN ENGELLI TEMIZLIK GOREVLISI RESIM OGRETMENI OLDU

Başhekim tarafından yeteneği fark edildi

Hastanede göreve başladıktan sonra da resim çizmeye devam eden Biçer’in çalışma şartları, Başhekim Doç. Dr. Remzi Sarıkaya’ya yaptığı karakalem portre resmini hediye etmesiyle değişti. Aldığı hediye sayesinde Biçer’in yeteneğinin farkına varan başhekim, ondan hastane duvarlarına resimler çizmesini istedi. Bunun üzerine hazırladığı örnek çalışması hastane çalışanları tarafından çok beğenilen Biçer, tüm servislerin duvarlarını hastaların ve çalışanların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayacak resimlerle süsledi.

Çalıştığı hastanenin duvarlarına resimler çizmişti: Şimdi resim öğretmeni - AA 20230922 32213854 32213823 CALISTIGI HASTANENIN DUVARLARINI RESIMLERLE SUSLEYEN ENGELLI TEMIZLIK GOREVLISI RESIM OGRETMENI OLDU

Bu çalışmaları yaparken Kamu Personeli Seçme Sınavı’na da hazırlanan Biçer, aldığı puan sayesinde Muradiye Cumhuriyet Ortaokulu’na resim öğretmeni olarak atandı. Çocukluğundan bu yana hayalini kurduğu mesleğe kavuşmanın sevincini yaşayan Biçer, bundan sonra yaptığı resimlerle ve verdiği eğitimle öğrencilerinin hayal dünyasını renklendirmek istiyor.

‘Renkler insanlara mutluluk verebiliyo’

Biçer, AA muhabirine, hastanede bir yandan resim çizip hastaneyi güzelleştirirken bir yandan da hayali olan öğretmenlik mesleği için sınava hazırlandığını söyledi. Başhekim Sarıkaya ile tanışmasının ardından hastanedeki çalışma sürecinin değiştiğini ve gönüllü olarak resimler çizmeye başladığını anlatan Biçer, şunları kaydetti:

Çalıştığı hastanenin duvarlarına resimler çizmişti: Şimdi resim öğretmeni - AA 20230922 32213854 32213817 CALISTIGI HASTANENIN DUVARLARINI RESIMLERLE SUSLEYEN ENGELLI TEMIZLIK GOREVLISI RESIM OGRETMENI OLDU

“Hastanenin duvarlarına onlarca resim yaptım. Amacım hem hastane çalışanlarının hem de hastaların kendilerini iyi hissetmelerini sağlamaktı. Resimlerde özellikle renklere çok dikkat ettim. Çünkü renkler insanlara mutluluk verebiliyor. Herkes çalışmalarımı çok beğendi ve olumlu dönüşler aldım. Ancak tam olarak istediğim iş bu değildi. Ben resimlerimi çocuklarla yapmak istiyordum. Çok şükür hayalimdeki mesleği kazandım ve göreve başladım. Ancak hastane ile iletişimimi hiç kesmeyeceğim. Ne zaman desteğe ihtiyaçları olursa elimden gelen her konuda yardımcı olmaya çalışacağım” diye konuştu.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Çalıştığı hastanenin duvarlarına resimler çizmişti: Şimdi resim öğretmeni

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir