1. Haberler
  2. Güncel
  3. CHP’den vekillik için istifa etmişti: Yeniden Van-Der Başkanı seçildi

CHP’den vekillik için istifa etmişti: Yeniden Van-Der Başkanı seçildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genel seçimlerde CHP’den milletvekili aday adayı olduğu için Van-Der Başkanlığı’ndan istifa eden Murat Yaşar Müncester, üyelerin isteğiyle yeniden başkanlık koltuğuna oturdu.

Genel seçimlerde CHP’den milletvekili aday adayı olduğu için Antalya Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Van-Der) Başkanlığı’ndan istifa etmişti. Van-Der’i 2021 yılında yönetim kurulu ile birlikte iş insanı Murat Yaşar Müncester devir aldı. Yeniden başkan olan Müncester, “Arkadaşlarla birlikte derneğin üye sayısını arttırdık. Çok kısa zamanda yaptığımız projelerle kurduğumuz 13 ayrı komisyonları ile sanattan eğitime, insan kaynaklarına, kültüre, spora, kadınlara, gençlere, yönelik çalışmaları ve yenilikçi dernek anlayışı ile Antalya’da örnek bir dernek olduk” dedi.

Yoğun baskı yapıldı

Müncester şöyle konuştu: “Geçtiğimiz seçim sürecinde CHP’den Antalya milletvekilliği aday adaylığına başvuruda bulundum. Bu süreçte etik olmayacağını düşünerek Van-Der Başkanlığından ayrılarak görevi Yaşar Çakar arkadaşımıza devrettik. Sürecin tamamlanması ile Başkan Yaşar Çakar, yönetim kurulu ve Vanlılardan gelen yoğun istek ve baskı üzerine Van-Der başkanlığı görevine yeniden döndüm.” (Akdenizmanşet)

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
CHP’den vekillik için istifa etmişti: Yeniden Van-Der Başkanı seçildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir