DEM Parti’nin Bitlis adayı değişti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DEM Parti Bitlis İl Örgütü, eşbaşkan adayı Enver Barin’in Yargıtay’a gönderilen dosyası nedeniyle kendi talebi doğrultusunda adaylıktan çekildiğini duyurdu. Yeni eşbaşkan adayı Faruk İşlek oldu.

 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Bitlis Seçim Komisyonu, merkez eşbaşkan adayları Enver Barin’in daha önce 5 yıl tutuklu kaldığı dosyada ceza verildiği, cezanın Yargıtay’a gönderildiğini ve bunun üzerine Barin’in kendi talebiyle adaylıktan çekildiğini açıkladı. Komisyon, Barin’in kontejan listesinden seçimlere gireceğini belirterek, yeni eşbaşkan adayının Faruk İşlek olduğunu açıkladı.

 

Parti açıklaması

 

Konuya dair yapılan açıklamada, Barin’e verilen cezaya ilişkin temyiz başvurusunda bulunulduğu ve Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi tarafından dosyanın inceleneceği belirtildi. Açıklamada, “Belediye Eşbaşkan adayımız Sayın Enver Barin, temyiz incelemesi yapılacak olan dava dosyasıyla ilgili gelecekte yaşanabilecek hukuksal sorunların önünü almak için kendi talebi ile eşbaşkanlık adaylığından çekilme kararı almıştır. Sayın Enver Barin, partimizin listesinden kontenjan adayı olarak yer alıp, mücadelesine inançla ve aynı ekip ruhuyla devam edecektir” denildi.

 

Faruk İşlek’in yeni aday olarak belirlendiği aktarılan açıklamada, şunlar belirtildi: “Siyasi faaliyetleri de gerekçe gösterilerek, haksız ve hukuka aykırı şekilde cezalandırılan ve bunun sonucu olarak özgürlükleri ve siyaset yapma hakları ellerinden alınan arkadaşlarımıza karşı yürütülen bu menfi politikalara karşı alternatifsiz değiliz. Sayın Enver Barin ve Sayın Faruk İşlek arkadaşlarımız ile çalışmalarımızı aksatmadan sürdürerek, Bitlis halkının iradesinin en doğru şekilde sandıklara yansıması için hiçbir çabadan vazgeçmeyeceğimizin sözünü veriyoruz.”

 

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
DEM Parti’nin Bitlis adayı değişti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir