Depremzedeler e-Devlet üzerinden adres değişikliği yaparak oy kullanacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri 14 Mayıs’ta yapılacak. Deprem nedeniyle ikametgah adresleri değişen depremzeler, e-Devlet üzerinden adres değişikliği bildirimi yaparak bulundukları yerde oy kullanabilecek.

Türkiye Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, depremzedelerin oy kullanabilmeleri için yapacakları yeni adres beyanını, 17 Mart saat 23.59’a kadar e-Devlet ve nüfusmatikler üzerinden yapabileceklerini bildirdi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“14 Mayıs seçimlerinde seçme ve seçilme hakkının kullanabilmesi adına afetzede vatandaşlarımız; diğer il veya ilçelerden birine taşınmış ise taşındığı yerdeki adrese, aynı il ya da ilçe içerisinde ikamet adresi dışında başka bir konut, prefabrik ev, yurt, konteyner, çadır kent, huzurevi ve benzeri gibi yerde barınıyor ise bu tür geçici yerlere yönelik yapacakları yeni adres beyanını; 17 Mart 2023 saat 23.59’a kadar nüfus müdürlüklerimizin yanı sıra e-Devlet ve nüfusmatiklerimiz üzerinden yapabilecektir. 18 Mart 2023 tarihinden itibaren ise adres beyanına dair işlemler ilçe seçim kurullarının kararı ile yapılacaktır.”

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Depremzedeler e-Devlet üzerinden adres değişikliği yaparak oy kullanacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir