1. Haberler
  2. Tüm Haberler
  3. Dicle Elektrik çalışanlarından sendikalaşma talebi

Dicle Elektrik çalışanlarından sendikalaşma talebi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkezi Diyarbakır’da bulunan Dicle Elektrik A.Ş. çalışanları, özlük haklarının iyileştirilmesi ve asgari ücretle belirlenen maaşlarının artırılmasını talep ederek, sendikalara üye olmak için imza kampanyası başlattı.

Ağır şartlar altında çalışan Dicle Elektrik personelleri, özlük haklarının iyileştirilmesi ve sendikaya üye olma haklarının sağlanması için kampanya başlattı.

Dicle Elektrik’in sorumlu bulunduğu Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa ve Mardin’de ayrı ayrı çalışma yürüten personeller temel önceliğinin sendikalaşmak olduğu bildirildi.

Talepler Dedaş’a iletildi

Dicle Elektrik çalışanları başlattıkları kampanya ilişkin Yenigün’e şu bilgileri paylaştı:

“Dicle Elektrik’in işçi statüsünde olanlara yönelik maaş, yol, yemek gibi belli başlı birkaç konuyla ilgili taleplerde bulunduk. Bu sebepten dolayı da kendi aramızda imza topladık. Her il kendi insan hakları kaynaklarına imzalarıyla birlikte ilettiler. Kendileri ise talepleri inceleyip üs birimlere bildirdikten sonra dönüş yapacaklarını söylediler. Henüz bir cevap alamadık. Birkaç gün içerisinde cevap gelmesini bekliyoruz. Pek umudumuzda yok ama belki uzlaşma yolunda bazı rakamlarla geleceklerdir ama yine de istediğimiz rakamların olacağını sanmıyoruz. Biz şu anda sosyal medyadan, haber sitelerinden, gazetelerden sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Birkaç internet sitesi üzerinden paylaşımlarda bulunan yerlerde oldu, CHP Şanlıurfa Milletvekilli bunu meclis üzerinden dile getirip ‘DEDAŞ kendi işçilerini de sömürüyor’ başlığı altında vurgulandı. Bizim öncellikle bir talep listemiz var. Listemizin başında da artık bir sendika olmasını istiyoruz.

Çalışanların talepleri

Dicle Elektrik personelleri, sendikaya üye olmak, asgari ücret ve 80 + net ücret, yol ve yemek ücretleri devletin belirlediği ücret, gece vardiyasına yüzde ek ücret, banka promosyonu, ramazan ve Kurban Bayramı promosyonu, mesai ücret artılı ve resmi tatil ücreti, okul evlilik ve yakıt yardımı, saha personeli yıpranma ücreti taleplerinde bulunduklarını belirtti.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Dicle Elektrik çalışanlarından sendikalaşma talebi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir