Erzurum, Kars ve Ardahan’da soğuk hava etkisi artıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erzurum, Ardahan, Kars ve Ağrı’da soğuk hava etkisini sürdürüyor.

Erzurum‘da, önceki gün etkili olan kar yağışı ve tipi yerini dondurucu soğuğa bıraktı. Gece hava sıcaklığının sıfırın altında 11 dereceye düştüğü kentte, kaldırımlar ve yollarda buzlanma meydana geldi. Bina çatılarında buz sarkıtlarının oluştuğu şehirde araçların da camları buzla kaplandı.

Bazı vatandaşlar, araçlarının camlarını örtüyle soğuktan korumaya çalıştı. Şadırvan, ağaç, cadde ve sokakların buz tuttuğu Erzurum’da belediye ekipleri tuzlama ve kar temizleme çalışmalarına devam ediyor.

Erzurum, Kars ve Ardahan’da soğuk hava etkisi artıyor - AA 20231129 33052208 33052206 AGRIDA SOGUK HAVA ETKILI OLUYOR
AA

Ardahan

Ardahan’da da soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor. Kentte 2 gündür devam eden soğuklar nedeniyle yollarda buzlanma ve kırağı oluştu.

Kars

Kars’ta kar yağışının ardından etkisini gösteren soğuk hava yaşamı olumsuz etkiledi. Soğuk hava nedeniyle küçük su birikintileri buz tuttu, vatandaşlar araçlarını battaniyelerle korumaya çalıştı.

Sarıkamış ilçesinde de bina çatılarında buz sarkıtları oluştu, ev ve işyerlerinin camları buzla kaplandı. İlçedeki bazı gölet ve dereler dondu. Soğuk hava nedeniyle bazı araçlar dondu, buz tutan bir aracın mazot filtresi sıcak suyla açılmaya çalışıldı.

Oto tamircisi Turan Yanar, bazı araçların aşırı soğuklardan dolayı donduğunu söyledi. Bu arada karla kaplanan sarıçam ormanları fotoğrafçıların ilgisini çekiyor. Doğa fotoğrafçısı Gürsoy Solmaz, Sarıkamış’ın karlı güzelliklerinin kayıt altına alınması gerektiğini söyledi.

Erzurum, Kars ve Ardahan’da soğuk hava etkisi artıyor - AA 20231129 33052208 33052205 AGRIDA SOGUK HAVA ETKILI OLUYOR
AA

Ağrı

Ağrı’da da soğuk hava etkisini sürdürüyor. Araç camlarının buz tuttuğu kentte, ağaçlar kırağıyla kaplandı.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Erzurum, Kars ve Ardahan’da soğuk hava etkisi artıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir