Genel Yayın Yönetmenimiz Sıddık Güler serbest bırakıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yargıtay 3’üncü Dairesi tarafından cezası onandıktan sonra tutuklanan Genel Yayın Yönetmenimiz Sıddık Güler serbest bırakıldı.

24 Ocak 2018 tarihinde Van 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Genel Yayın Yönetmenimiz Sıddık Güler’e “örgüt propagandası yapma” iddiasıyla verilen ve Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi tarafından cezanın onanmasından sonra tutuklanmıştı. Van’da görev yapan bir gazetecinin ihbarı sonrası yargılanan ve bu dosyada 2 yıl 4 ay hapis cezası alan Güler, kalan cezası için 18 Aralık’ta tutuklanmıştı. Güler, kalan cezasını tamamladıktan sonra cezaevinde tahliye edildi. Tahliye sonrası açıklama yapan Güler, dayanışmada bulunan herkese teşekkür etti.

Tutuklandığı günden bu yana eski Van Baro Başkanı Avukat Murat Timur ve Avukat Cihat Kutlak başta olmak üzere hukuksal olarak destek veren bütün hukukçulara teşekkür eden Güler, “Malumunuz kentte görev yapan bir gazetecinin ihbarı üzerine hakkımda açılan davadan ceza almıştım. Cezamın bir bölümünü 2019 yılında, kalanını ise şuan olmak üzere aynı dosyadan toplam 9 ay tutuklu kaldım. Bu haksız tutuklama sürecinde özzelikle hukuksal sürecin her aşamasını takip eden ve büyük özveri gösteren avukatım Murat Timur’a çok teşekkür ediyorum. Yine bu dönemde beraber yol yürüdüğüm arkadaşlarım Yeşim Karaağar, Zelal Sahidenur Sari, Beritan Elyakut Geçiken, Dıldar Güler, Zafer Avnaş’a Serhat News’ın devam etmesinde gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür ediyorum,” dedi.

Tutuklanmasından sonra başta basın örgütleri ve Van, Diyarbakır ve İstanbul’dan dayanışma gösteren meslektaşlarına da teşekkür eden Güler, yaptığı gazetecilik faaliyetlerine kaldığı yerden devam edeceğini kaydetti.

Serhat News

Tepki Ver | mutlu3
3
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Genel Yayın Yönetmenimiz Sıddık Güler serbest bırakıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir