HDP Van halkını 1 Mayıs mitingine davet etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HDP Van İl Eşbaşkanı Fikret Doğan, kentte 1 Mayıs’ta yapılacak olan mitinge halkı davet ederek,  8 Mart ve Newroz Bayramı’nın coşkusunun tekrar alanlara taşıyacaklarını söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Örgütü, kentte Musa Anter Parkı’nda kutlanacak 1 Mayıs Mitingine ilişkin basın toplantısı düzenledi. İl binasında yapılan toplantıya, 1 Mayıs Mitingi Tertip Komitesi bileşenlerinden DİSK Genel-İş Van Şube Başkanı Ömer Tekin, KESK Dönem Sözcüsü İbrahim Çelik, HDP İl Eşbaşkanı Fikret Doğan, milletvekili Muazzez Orhan, yerine kayyım atanan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı ve mazbatası verilmeyen Edremit Belediyesi Eşbaşkanı Gülcan Sağyiğit katıldı. Açıklamayı yapan HDP İl Eşbaşkanı Fikret Doğan: “Bizler, 1 Mayıs’a ilişkin çalışmalarımızda, kadınların 8 Mart’taki coşkusu ve direnişini, milyonların Newroz ateşinde yükselen sesini, umudunu ve tüm dünyaya verdiği net mesajını 1 Mayıs alanlarına taşımak için çabalıyoruz” dedi. 

‘Adaletsiz düzene itirazımız var’

AKP-MHP iktidarının politikaları sonucu ülkede hayat pahalılığının çekilmez bir hal aldığına vurgu yapan Doğan, “Bizler; emekten, barıştan ve demokrasiden yana olanları, ezilenleri, kadınları, gençleri, paryaları, proleterleri olarak umutlarımızı, gücümüzü, inancımızı bu kez bize dayatılan yoksulluk düzenini değiştirme kararlılığıyla 1 Mayıs alanlarına taşıyoruz” diye konuştu. Doğan, “böylelikle bu politikaların faturalarının halka çıkarıldığın dile getirdi. Doğan, şöyle devam etti: “AKP-MHP ittifakının alın terimizden, sofralarımızdan çalarak savaşa, işgale, hukuksuzluğa, sömürüye, talana harcadığı haklarımızı kazanmak için 1 Mayıs’ı adalet, demokrasi, emek, barış ve özgürlüğün meşalesi haline getiriyoruz. Bu adaletsiz düzene, bu sömürü sistemine, bu kirli AKP-MHP ittifakına, işimize aşımıza göz koyanlara itirazımız var. Adil, barışçıl, refah içinde yaşayacağımız demokratik bir ülke ve enternasyonal dayanışma ile güzelleşen bir dünya mümkün, biliyoruz.” 

Mitingin Musa Anter Parkı’nda saat 10.00’da başlayacağını belirten Doğan, bütün Van halkını yapılacak olan mitinge davet etti.

Serhat News

(sg)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
HDP Van halkını 1 Mayıs mitingine davet etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir