İzzet Çoban: Sessizliğimizin nedeni peşin hüküm vermemektir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van TSO seçimlerine dair yaşanan şaibe tartışmalarına ilişkin açıklama yayımlayan Kırmızı Liste Adayı İzzet Çoban, sessizliklerinin nedenini “Kesinleşmemiş bir seçim sonucu hakkında peşin hükümlü olmanın ve yargıya intikal etmiş bir seçim sürecine söylemlerle katkı sağlanmayacağının kanaatindeyiz” diye açıkladı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Cumartesi günü yapılan Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) seçimleri sonrası Necdet Takva’nın itirazını kabul ederken, Zahir Kandaşoğlu ve Faruk Biner’in itirazını ise reddetti. Yaşanan şaibelere ilişkin bir açıklamada Kırmızı Liste Adayı İzzet Çoban’dan geldi.  

‘Sessizliğimizin nedeni peşin hüküm vermemektir’

Seçimlerden bu yana sessizliklerinin bazı taraflar tarafından farklı amaçlara hizmet etmek amacıyla çarpıtıldığını aktaran Çoban, bu kapsamda mesnetsiz iddiaların ortaya atıldığını söyledi. Aynı algının seçim öncesinde başka listelerle birleşecekleri konusunda da yürütülmeye çalışıldığını ifade eden Çoban, “O zaman böyle bir düşüncemizin olmadığını ısrarla beyan etmiş ve seçimlerde de beyanlarımızın gerçekliğini gösteren onurlu bir duruş sergilemiştik. Bizi destekleyen ve söyleyeceklerimize önem addedip bizleri takip eden herkesten önemle rica ediyorum ki bizim ağzımızdan çıkmayan hiç bir söze itibar edilmesin. Seçimden bu yana koruduğumuz sessizliğimizin sebebi gerek ilçe seçim kuruluna, gerek il seçim kuruluna yapılan itirazlar ve gerekse savcılığa yapılan suç duyurularıdır. Kesinleşmemiş bir seçim sonucu hakkında peşin hükümlü olmanın ve yargıya intikal etmiş bir seçim sürecine söylemlerle katkı sağlanmayacağının kanaatindeyiz” dedi.  

Seçmenin iradesine ve yargının kararına saygı duyduklarını söyleyen Çoban son olarak şunları aktardı: “Sükunetimizi koruma kararı aldık ve gündemde dolaşan sert açıklamaları takip ettikçe kararımızın ne kadar yerinde olduğunu daha iyi anlıyoruz. Yargı kararını verdikten sonra seçim süreci ve yargı kararı ile ilgili gerekli açıklamaları yapacağımızı kamuoyuna saygıyla sunuyoruz.”

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
İzzet Çoban: Sessizliğimizin nedeni peşin hüküm vermemektir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir