Kabine toplantısı ardından Erdoğan’dan ‘Anayasa değişkliği’ çağrısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kabine toplantısı ardından açıklama yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Anayasa değişikliği çağrısı yaptı. 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı seçiminin ardından yeni üyeleriyle ilk toplantısını yaptı. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşen toplantı yaklaşık 4 saat sürdü. 

Kabine toplantısının ardından Erdoğan açıklama yaptı. Göreve başlama törenini BM Genel Kurulu’na benzeten Erdoğan,  “Adeta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nu andıran manzaranın görmesini bilenler için pek çok anlamı vardır. Muhalefetin hatalarından ders alarak özellikle vatanımızın bekası konularında artık daha hassas davranmasını, daha Türkiye eksenli yaklaşım benimsemelerini umut ediyoruz. Bundan sonra da adaletten sapmayacak, kuşatıcı bir tavırla Türkiye için çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

‘Muhafazakar devrimcilik’

Erdoğan, “Bizim anlayışımızda devamlılık esastır. Maziden atiye kurduğumuz köprünün belirleyici unsuru muhafazakar devrimciliktir. Bulunduğumuz görevleri bayrak yarışı olarak gördük. Bizler de emaneti bizden sonrakilere teslim edeceğiz. Yeni kabinemizin işinin kolay olmadığını biliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Anayasa değişikliği’

Yine LGBTİ’leri hedef alan Erdoğan, “sapkın akımlar” diyerek, Anayasa değişikliği çağrısı yaptı. Erdoğan, “Seçimlerden önce gündeme getirdiğimiz Anayasa değişikliği teklifimizi Meclis’in taktirine yeniden sunacağız” ifadelerini kullandı. 

Savaş söylemlerini sürdüren Erdoğan, “Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te, Besler Dereler’de yine biz olacağız” sözlerini sarf etti. 

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kabine toplantısı ardından Erdoğan’dan ‘Anayasa değişkliği’ çağrısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    20 Kasım 2023, 11:54

    […] Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 50+1 çıkışının ardından mini anayasa değişikliği paketi hazırladığı belirtilen AKP’nin ’40+1′ ya da ‘en çok oyu alan seçilsin’ seçeneklerini değerlendirdiği öne sürüldü. […]

    Cevapla