Kan Grubuna Göre Doğal Taşlar nasıl belirlenir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kan grubuna göre doğal taşlar tercih etmek, fiziksel rahatsızlıklarınız için daha yararlı olabilir. Nasıl ki uzmanlar kan grubumuza göre beslenmemiz gerektiğini bildiriyorsa, doğal taş uzmanları da bu alandaki ürünleri ona göre seçmeyi öneriyor.

Her doğal taşın çeşitli ruhsal ve bedensel hastalıklara iyi geldiği iddia edilir. Kişilerin bazı hastalıklara karşı yatkınlığı, hangi risk grubunda yer aldığı, vücudunun ihtiyaçları da kan grubuna göre değişir. Bundan dolayı doğal taş tercihlerinize yön verirken, tarzınızın ve kullanım amaçlarınızın yanı sıra bireyin sahip olduğu kan grubu da hesaba dahil ediliyor.

Kan Grupları ve Özellikleri Nelerdir?

Davranışlar, mizaç, karakter yapısı, fiziksel özellikler kan grubundan etkilenir. Bu konuyu daha iyi anlayabilmek için, önce kan gruplarıyla ilgili kısaca bilgi edinmenizde yarar vardır:

0 Kan Grubu:

Bu gruba mensup kişilerde özgüvenin yüksek olduğuna inanılır. Onların; dayanıklı, cesur, iyimser bir karaktere sahip olduğu, insanlarla çabuk kaynaştığı düşünülür.

A Kan Grubu:

Bu gruptakilerin uyumlu bir kişilik yapısı bulunduğundan söz edilir. Meraklı ve araştırmacı bir kişiliğe sahip oldukları söylenen A kan grubu kişilerin öne çıkan özelliği paylaşımcılık ve duyarlılıktır.

B Kan Grubu:

Kan grubuna göre karakter analizi yapan uzmanlar, B grubundaki insanların daha az kararlılık gösteren bir yapıda olduğunu savunur. Onlara göre bu kişiler düzenli ve sistemli olma konusunda yeteneklidirler. Otoriter, empati duygusu gelişmiş insanlardır.

AB Kan Grubu:

Dengeli B grubu ile hassas ve sinirli A grubunun bir karmasıdır. Bu yüzden karmaşık bir karakterleri vardır. Bir yandan tutarsız ve kaprisli, diğer taraftan mantıklı düşünen bir yapıları mevcuttur.

Kan Grubuna Göre Doğal Taşlar Nasıl Seçilir?

Bu sorunun cevabını bulmaya çalışırken bedensel ve ruhsal özelliklerinizi bir bütün olarak değerlendirin. Hangi yönlerinizi güçlendirmek istiyorsanız, hangi rahatsızlıklara yatkınlığınız daha fazlaysa o doğrultuda bir taş tercihi yapın.

Örneğin; bazı taşların bağışıklığa iyi geldiği bilinir. Eğer bağışıklık sisteminden yana birtakım problemleriniz varsa ona göre bir taş seçiminde bulunmalısınız.

Peki öyleyse, kan grubuna göre doğal taşlar nasıl seçilir? Hemen bakalım:

0 Kan Grubuyla Uyumlu Doğal Taşlar:

Araştırmalar, 0 kan grubundaki insanların dinamik ve hareketli bir yapıya sahip olduğunu göstermiştir. Bu insanlar arkadaş canlısı olarak bilinir.

Mineral uzmanlarının ortak görüşüne göre, sıfır kan grubu doğal taşları şöyledir:

“Lal taşı, Yakut, Zümrüt, Yeşim, Jasper, Mavi safir, Peridot, Akuamarin, Sitrin, Kristal kuvars, Akik.”

A Kan Grubuyla Uyumlu Doğal Taşlar:

Zihinsel ve fiziksel sıkıntıları gidermede etkili olduğu düşünülen bu taşlar, A grubu için de zengin bir çeşitlilik sunar.

Yapılan çalışmalara, bu kanı taşıyan insanların genelde herkesle iyi geçinen, çevresi tarafından sevilen bir kişilik olduğunu ortaya koymuştur.

Uzmanlar, A kan grubu doğal taşları olarak şunları bildirmektedir:

“Jasper, Opal, Zümrüt, Safir, Turkuaz, Sitrin, Mavi safir, Peridot.”

B Kan Grubuyla Uyumlu Doğal Taşlar:

Bu kişiler çoğunlukla etrafındakiler tarafından kıskanılır ve negatif enerji baskısına maruz kalır. Enerji seviyenizi korumak istiyorsanız, B kan grubu doğal taşları olarak şunları kullanabilirsiniz:

“Oniks, Yeşim, Hematit, Lal taşı, Kaplan gözü, Selenit, Lav taşı, Yakut, Yeşim, Siyah turmalin.”

AB Kan Grubuyla Uyumlu Doğal Taşlar:

Bunlar arasında ise şunların ön plana çıktığı söylenebilir:

“Akuamarin, Anyolit taşı, Elmas, Zümrüt, Kristal Kuvars, Sitrin, Aventurin.”

Kan Grubuna Göre Doğal Taşlar Nasıl Kullanılır?

Bunun için taşınızı ham kütle veya dizi taş formunda satın alarak üzerinizde bulundurabilirsiniz. Ayrıca; küpe, yüzük, kolye veya farklı bir aksesuar olarak da kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Öte yandan doğal taşlar dekoratif aksesuarlar hâlinde de bulunabilir. Onları evinizin veya ofisinizin belli noktalarına yerleştirerek enerjilerinden yararlanabilirsiniz.

Diğer bir alternatif; çeşitli ritüeller, yoga ve meditasyon seanslarıdır. Kan grubuna göre doğal taş kullanımı sırasında içinizden belli niyetler tutmanız, amaçlarınıza odaklanmanız etkilerini hızlandırabilir.

Kan Grubuna Göre Doğal Taşlar Hakkında Genel Değerlendirme

Daha kaliteli, aktif ve sağlıklı bir hayata kavuşmak istiyorsanız, kan grubuna göre doğal taşlar konusunu önemsemelisiniz. Tercih kriterleriniz arasında kan grubunuza yer vererek, hastalıklarınıza şifalı ve ruhunuzu dengeleyici doğal taşlar edinebilirsiniz.

Öyleyse ihtiyaçlarınıza yönelik tüm alternatifleri bulmak adına geniş ürün yelpazemizi inceleyebilirsiniz. Burçlara ve çakralara göre taşlara yer veren mağazamız, ayrıca kan grubuna göre doğal taş seçimi için doğru adrestir.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kan Grubuna Göre Doğal Taşlar nasıl belirlenir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir