1. Haberler
  2. Güncel
  3. Kızılay’ın yeni genel başkanı belli oldu

Kızılay’ın yeni genel başkanı belli oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kerem Kınık’ın istifasının ardından Kızılay’ın başına getirilecek isim merak edilmişti. Kızılay‘a vekaleten başkanlık eden Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz Kızılay’ın yeni genel başkanı oldu

Deprem bölgelerine yardım etmek isteyen kuruluşlara Kızılay’ın çadırlarını parayla sayan Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık istifa etti. Kerem Kınık’ın istifası sonrasında yeni Kızılay Başkanı‘nın kim olacağı belli oldu. Kızılay’ın genel başkanlık görevine Genel Başkan Yardımcısı olan Fatma Meriç Yılmaz getirildi. 

Fatma Meriç Yılmaz kimdir?

Fatma Meriç Yılmaz, 1975 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini ise Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra başasistan olarak görev almıştır. Yılmaz, 2008 yılında doçentlik unvanını almıştır. Ardından Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Klinik Şef Yardımcısı olarak görev yapmaya başlamıştır. Fatma Meriç Yılmaz bu görevinin ardından Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim dalına doçent olarak atanmıştır. Görevi sırasında ise profesörlük unvanını almıştır.  Fatma Meriç Yılmaz, Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevini üstlenmiştir.

Ardından Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yapmıştır. Yılmaz, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıbbi Biyokimya Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.  Aynı zamanda Ankara Şehir Hastanesi Tıbbi Biyokimya Kliniğinde Eğitim Görevlisidir. TÜBİTAK BİDEP Danışma Kurulu Üyeliği, Sağlık Bakanlığı Tıbbi Laboratuvar Bilim Kurulu Üyeliği ve IFCC C-NPU komisyonunda asil üyeliği yapmaktadır.  Fatma Meriç Yılmaz, 2015 yılından itibaren Kızılay’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Kızılay’ın yeni genel başkanı belli oldu
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir