Muş’ta çocuğu istismar eden faile ‘iyi hal’ indirimi uygulandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muş’ta 7 yaşındaki çocuğu istismar eden S.S.’ye yönelik görülen davada, mahkeme “iyi hal” indirimi uygulayarak 16 yıl 3 ay cezası verirken, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan da 6 yıl 3 ay ceza verdi.

Muş’un Bulanık ilçesinde 7 yaşındaki çocuğu istismar eden S.S.’ye (33) yönelik açılan davanın 3’üncü duruşması Patnos Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Dava kimlik tespiti ve gelen evrakların okunmasıyla başladı. Duruşmada mağdur çocuğun avukatı hazır bulunurken, Patnos L Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan sanık S.S. ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistem (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı.

Kararını açıklayan mahkeme, 7 yaşındaki çocuğu istismar eden S.S.’ye ‘iyi hal’ indirimi uygulayarak sanığa “çocuğa yönelik istismar”dan 16 yıl 3 ay, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan ise 6 yıl, 3 ay ceza verdi. Mahkeme ayrıca S.S.’nin tutuklu halinin devamına karar verdi. Mağdur çocuğun avukatları karara itiraz edeceklerini belirtti.

Ne olmuştu?

Muş’un Bulanık ilçesine bağlı köyde yaşayan 7 yaşındaki çocuk Mayıs 2022’de ailesine istismara uğradığını anlatmasıyla aile sanık S.S.’den şikayetçi oldu. Yürütülen soruşturmada S.S.’nin aynı köyden birden fazla çocuğu da istismar ettiği ortaya çıktı. İstismar olaylarının S.S.’nin korucubaşı abisi tarafından kapatıldığı ve aileleri baskı altına almaya çalıştığı da belirtildi. S.S.’nin ceza almaması için aile “akli dengesi yerinde değildir” raporu almak istese de raporlarda S.S.’nin akli dengesinin yerinde olduğu belirlendi.

Bulanık’ta Ağır Ceza Mahkemesi’nin olmaması nedeniyle dava Patnos’ta açıldı. 

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Muş’ta çocuğu istismar eden faile ‘iyi hal’ indirimi uygulandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir