1. Haberler
  2. Güncel
  3. Paris’te 3 kişiyi katleden fail yeniden gözaltına alındı

Paris’te 3 kişiyi katleden fail yeniden gözaltına alındı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Savcılık tarafından sağlık sorunları gerekçesiyle psikiyatri kliğine götürülen Paris Katliamı faili, yeniden gözaltına alındı. 

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi’ne yönelik 23 Aralık’ta yaptığı saldırıda Kürdistan Topluluklar Birliği (KCK) Yürütme Konseyi üyesi ve Kürt kadın hareketinin öncülerinden Emine Kara (Evin Goyi), Kültür Hareketi’nden Mîr Perwer (Mehmet Şirin Aydın) ve Abdurrahman Kızıl’ı katleden saldırgan William M., yeniden gözaltına alındı. Paris savcılığı tarafından sağlık sorunları gerekçesiyle psikiyatri kliğine kaldırılan failin, gözaltına alınmaya uygun olduğuna karar verildi. Bunun üzerine fail, Avrupa saatiyle saat 16.25’te yeniden gözaltına alındı. 

Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi ile aynı sokakta bulunan bir Kürt restoran ve biraz ilerisindeki Kürt kuaför salonuna saldıran 69 yaşındaki saldırı faili William M., halk tarafından silahıyla birlikte yakalandıktan sonra polislerce gözaltına alınmıştı. Katliamdan bir gün sonra Paris Savcılığı, fail hakkında gözaltı kararını kaldırarak, Paris Emniyet Müdürlüğü Psikiyatri Hastanesi’ne götürüldüğünü açıkladı. Savcılık, failin psikiyatri muayenesinin ardından, “Bugün öğleden sonra zanlıyı muayene eden doktor, ilgili kişinin sağlık durumunun gözaltı tedbirine uygun olmadığını beyan etmiştir” açıklamasında bulundu. 

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Paris’te 3 kişiyi katleden fail yeniden gözaltına alındı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir