Saadet Partisi: Memur-Sen TOKİ sorunların çözümünü istedi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Van- Edremit İlçe Başkanlığı Memur-sen TOKİ’de ikamet eden vatandaşların 10 yıldır devam eden sorunlarına dikkat çekerek, yaşanan mağduriyetin giderilmesi için yetkilileri göre davet etti.

Her hafta kentin sorunlarını gündeme getiren Saadet Partisi bu hafta da TOKİ sorunlarını gündeme taşındı. Memur-Sen TOKİ’de yaşanan sorunları dile getiren Saadet Partisi Edremit İlçe Başkanı İdris Aksona, Memur-Sen sendikası üyelerine yapılan 1058 konutta yaklaşık 5500 vatandaş ikamet ettiğini dikkat çekerek, Van depremi ile yapımı tamamlanmayan binalar hak sahiplerine teslim edilmesine rağmen sorunlarının giderilmediğini kaydetti. Aksona, “Eski ve yeni yönetim, mahalle muhtarlarının çabalarına rağmen birçok sorunun hala devam ettiği yapılan tüm uğraşlara rağmen ilgili kurumlar tarafından sonuç alıcı çalışmaların yapılmadığı ve söz vermenin ötesine geçilmediği görülmektedir. Saadet Partisi Edremit İlçe Başkanlığı olarak Memur-Sen TOKİ’de tespit ettiğimiz başlıca eksiklikleri yetkili makamlara sormak istiyoruz.

1- Site içinde geçen Akpınar deresinin ıslah çalışmalarını yapmayı düşünüyor musunuz?

2- Site içinde bozulan ve çöken yolları yapmak gibi bir niyetiniz var mı?

3-Ulaşım sorununu çözmeyi düşünüyor musunuz?

4- Söz vermiş olduğunuz Aile Hekimliği binasını tespit edilmiş olan yerinde yapmak gibi bir amacınız var mı?

5- Bölge Hastanesine bağlantı yolu Edremit belediyesi tarafından söz verilmesine rağmen yapılmamıştır acaba belediye bu yolu yapmayı düşünüyor mu?

6- Edremit Belediye Meclisinden TOKİ içerisine sosyal tesisler ve çarşı yapılması kararı alındı alınan  bu karar uygulamaya geçirmeyi düşünüyor musunuz?

Saadet Partisi Edremit İlçe Başkanlığı olarak Memur-Sen TOKİ’de ki sorunların çözümü için yetkili makamları harekete geçmeye davet ediyoruz.” Diyerek yaşanan sorunları maddeler halinde dile getirdi.

Serhat News

(sg)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Saadet Partisi: Memur-Sen TOKİ sorunların çözümünü istedi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir