Merkezi Van’da bulunan Sîtav yayın evi yeni taşındığı yerinde yazar ve okuyucuların bir araya getirdi. Yazarlar kitaplarını imzalarken, kitapseverler ise, yazarlardan imzalı kitaplar aldı.
![Sîtav Yayın Evi yazar ve okuyucuları bir araya getirdi - sitav yayin evi](https://serhatnews.com/wp-content/uploads/2022/02/sitav-yayin-evi--1024x768.jpeg)
2013 Yılında Van’da kurulan ve ağırlıklı olarak Kürtçe kitaplar yayınlayan Sitav Yayınevi aradan geçen 8 yıldan sonra karşılaştığı tüm zorluklara rağmen halen çoğunlukta Kürtçe kitap olmak üzere yeni kitapları yayınlamaya devam ediyor. Yayın evi son olarak taşındığı yeni yerinde yazarları ile okuyucuları bir araya getirdi.
Yayın evinde kitapları çıkan başta Emin Sarı, Vasfi Ak, Murat Beyaz, Sileman Feqiyani, Neslihan Arzum olmak üzere yayın evinin yazarları tanıtım etkinliğine katılarak kitaplarını imzaladı. Yoğun katılım olduğu tanıtım etkinliğine siyasi parti il başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve İş insanları da katılım sağlayarak yeni çıkan kitapları aldı.
![Sîtav Yayın Evi yazar ve okuyucuları bir araya getirdi - sitav yayin evi2](https://serhatnews.com/wp-content/uploads/2022/02/sitav-yayin-evi2-1024x768.jpeg)
Katılımdan dolayı gelenlere teşekkür eden yayın evi sahibi Kahır Bateyi, zorluklara rağmen başta Kürtçe olmak üzere yeni kitapları basmaya devam edeceklerini söyledi.
Serhat News
(sg)