Türkiye şampiyonu, annesinin doğum günü için gittiği Hatay’da enkaz altında kaldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Türkiye Kick Boks Turnuvası’nda geçtiğimiz hafta Türkiye şampiyonu olan Ecem Dülger, Maraş merkezli yaşanan depremde enkaz altında kaldı. Depreme Hatay’daki evinde yakalanan Dülger’den dört gündür haber alınamıyor.


6 Şubat günü saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin yarattığı yıkım, saat 13.24’te Elbistan ilçesinde yaşanan 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremle katbekat arttı.
Kahramanmaraş’ın yanı sıra; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’yı yerle bir eden deprem sonrası ülke genelinde yedi günlük milli yas ilan edildi. Ayrıca depremin yaşandığı bölgelerde üç ay süreyle OHAL ilan edildi. AFAD’ın yaptığı açıklamaya göre can kaybı 17 bin 406, yaralı sayısı 71 bin 866, yıkılan bina sayısı 6 bin 444, “yıkıldı” ihbarı gelen bina sayısı ise 11 bin 302 olarak açıklandı.


Elazığ’da yaşayan Zelal Şengür, Ecem Dülger ve daha birçok sporcunun antrenörü. Hatay’da yaşanan depremde öğrencilerini kaybeden Şengür, bir diğer öğrencisi olan Ecem Dülger için oldukça kaygılı. Elazığ’da öğrenci olan Ecem Dülger deprem yaşanmadan iki gün önce annesinin doğum gününü kutlamak için Hatay’a gitti. Yaşanan depremin ardından Dülger’den bir daha haber alınamadı. Dülger’in antrenörü olan Şengür, öğrencisinin hayatından endişe ediyor.


‘AFAD ses yok deyip geri dönüyor’


Hatay’da dört tane öğrencilerinin olduğunu söyleyen Şengür, öğrencilerin tatilden dolayı memleketleri olan Hatay’a, Elazığ’dan gittiklerini ve depremin yaşandığı 6 Şubat gününden beri kendilerinden haber alamadıklarını söyledi. Şengür, iki öğrencilerine ulaştıklarını fakat Ecem ve Naif adındaki öğrencilerinden haber alamadıklarını ve hayatlarından endişe duyduklarını belirtti. Hatay’ın Cebrail Mahallesi’nde bulunan evinde depreme yakalanan Dülger’e henüz ulaşılmadığını söyleyen Şengür, AFAD’ın Dülger’in evinin enkazının bulunduğu bölgeye iki gün önce gittiğini fakat ses olmadığı gerekçesi ile geri döndüklerini söyledi.


‘Dün gece bir mesaj aldık’


Şengür, “Cesedi bile varsa o bile çıkarılmıyor. Hiç gidilmeyen bir yer değil. AFAD ekibi gidiyor, ama çıkarmıyorlar. Gidip sese bakmışlar ses yok diye geri dönmüşler,” dedi.
Şengür, dün gece kendilerine bir mesaj geldiğini, mesajda; “Ben Gülşah. Ben, Ecem yaşıyoruz. Yardıma ihtiyacımız var. Cebrail Mahallesi’ndeyiz. Gelin.” denilmiş. Bu mesajı da sosyal medyada paylaştığını söyleyen Şengür, kimsenin gitmediğini ya da gidemediğini söyledi. Dülger’in annesinin de enkaz altında olduğunu söyleyen Şengür, Naif diye bir öğrencisinin daha olduğunu ve ona da ulaşılamadığını belirtti. Günlerdir seslerini duyurmaya çalıştıklarını belirten Şengür, herhangi bir arama çalışmasının olmadığını söyledi.

‘Sesimizi duyun’


Şengür, bir umutla öğrencilerine ulaşmaya çabalıyor. Seslerini duyurmak için her yolu denediklerini söyleyen Şengür, “Öğrencim Cebrail Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Seçkinler Apartman B blok Antakya/Hatay adresinde oturuyor. Deprem olduğu sırada evinde bulunuyordu. Annesi ile beraberdi. Ne ondan ne de annesinden dört gündür haber alamıyoruz. Lütfen arama çalışmaları bu adreste de yapılsın. Ecemize sağ salim ulaşılsın,” dedi.


Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Türkiye şampiyonu, annesinin doğum günü için gittiği Hatay’da enkaz altında kaldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir