Uyuşturucu baronları Türkiye’ye nasıl girdi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kılıçdaroğlu, iktidarın, uyuşturucu baronlarının kirli parasını çekmek için özel yasalar çıkardığını belirterek, “Böylece uyuşturucu baronları Türkiye’de yuvalanma imkânı buldu” dedi. CHP lideri, Türkiye’nin uyuşturucu pazarı haline getirildiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, iktidarın politikaları nedeniyle Türkiye’de uyuşturucu kullanımının 10 yaşına kadar düştüğünü söyledi. İktidarın yol açması nedeniyle uluslararası mafyanın da Türkiye’ye yerleştiğini anlatan Kılıçdaroğlu, işin artık AVM’lerde, sokakta çatışma boyutuna kadar ulaştığını ifade etti.

Türkiye’nin transit ülke iken günümüzde uyuşturucunun pazarı haline geldiğini vurgulayan CHP lideri, “İktidarda kalabilmek uğruna, kirli para uğruna kendi ülkesinin evlatlarını bile gözden çıkaran Saray Hükümeti’nin önünde tek bir hedef var: Milletimizi manipüle ederek, kentlerimizi tümüyle baronlara teslim etmek. Buna, milletimizle birlikte dur diyeceğiz!” dedi.

‘Acı bir gerçeği önümüze koydu’

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

İstanbul’da uyuşturucu baronları tarafından kahraman polisimiz Hakan Telli’nin şehit edilmesi ve iki silah arkadaşının yaralanması; emniyet güçlerimizin, zorlu şartlar ve siyasi baskılara karşın verdiği azimli mücadeleye rağmen, yüzleşmemiz gereken acı bir gerçeği önümüze koydu.

Gencecik çocuklarımız, evlatlarımız birer birer uyuşturucu çetelerinin ağına düşüyor. Uyuşturucu bağımlılığı bulaşıcı bir hastalık gibi hızla yayılıyor. Aileler çaresiz… Peki neden?

Çünkü uyuşturucu baronlarının kirli parasına muhtaç olacak kadar memleketi ekonomik bir soykırıma maruz bırakan siyasi iktidar, gün geldi sadece kirli paranın değil sahiplerinin de Türkiye’ye girmesine göz yumdu.

İstanbul, dünya suç örgütlerinin çatışma alanına döndü

Uyuşturucu baronları paralarıyla birlikte Türkiye’ye gelsinler diye, birden fazla özel kanun dahi çıkardı. Böylece uyuşturucu baronları, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’de yuvalanma imkânı buldular…

Sonuç, kafelerde, AVM’lerde birbirleriyle çatışmaya, hesaplaşmaya başladılar. Özellikle İstanbul, dünya suç örgütlerinin, uyuşturucu baronlarının çatışma alanına döndü.

Uyuşturucu baronları Türkiye'ye nasıl girdi? - ara

‘Soylu en büyük uyuşturucu operasyonu dedi, tüm sanıklar serbest’

Daha garip olanı ise dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu’ dediği operasyonda nasıl olduysa herkes serbest kaldı.

İsrail Dışişleri Bakanı ise, Türkiye’de uyuşturucu kaçakçılığından 10 yıl hüküm giyen Danny Awka’nın diplomatik temas sonucunda serbest bırakılacağını açıkladı ve dışarıdan talimat alan Saray Hükümeti uyuşturucudan hükümlü İsrailli’yi bıraktı. Malum papazı da böyle bırakmıştı…

Türkiye eskiden uyuşturucunun transit bölgesiydi. Şimdi ise Saray ve şürekâsının desteğiyle Türkiye uyuşturucunun pazarı haline geldi.

‘Uyuşturucu parasıyla cari açık finanse ediliyor’

Saray iktidarı resmen, çocuklarımızı uyuşturucu baronlarına kurban verdi. Ne uğruna? Üç gün daha iktidarda kalmak uğruna. Uyuşturucu parası ile cari açığı finanse edebilmek uğruna.

Biraz rakam paylaşayım: Emniyet Genel Müdürlüğü bir rapor yayınladı. Türkiye Uyuşturucu Raporu’na göre; ülkemizi kuşatan metamfetamin kullanımı son 2 yılda 5,5 kat arttı. Met olaylarındaki şüpheli sayısı ise bir yılda yüzde 61,5 arttı. Uyuşturucu kullanımı 10 yaşına kadar düştü.

‘İstanbul 106 merkez arasında 10’uncu sırada’

Avrupa Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığını İzleme Merkezi’nin raporuna göre; İstanbul metamfetamin kullanımında Avrupa’daki 106 merkez arasında 10’uncu sırada.

İktidarda kalabilmek uğruna, kirli para uğruna kendi ülkesinin evlatlarını bile gözden çıkaran Saray Hükümetinin önünde tek bir hedef var: Milletimizi manipüle ederek, kentlerimizi tümüyle baronlara teslim etmek. Buna, milletimizle birlikte dur diyeceğiz!”

Kaynak: Artı Gerçek

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Uyuşturucu baronları Türkiye’ye nasıl girdi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Avatar
  28 Eylül 2023, 11:13

  […] 24 kilo 60 gram uyuşturucu ele geçirildi, 6 kişi […]

  Cevapla
 2. Avatar
  21 Eylül 2023, 16:04

  […] Bağlar ilçesi olmak üzere Diyarbakır’da kent genelinde uyuşturucu kullanımı alarm verici seviyelere […]

  Cevapla