Van Büyükşehir Belediyesi asılsız haberler hakkında suç duyurusunda bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İktidara yakın medya kuruluşların, Van büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği konserde “İsrail bayrağı açıldığı” yönelik asılsız haberlerle ilgili belediyeden yalanlama geldi. Belediye başkanlığı asılsız haberlerle ilgili suç duyurusunda da bulundu.

 

Van’ı Türkiye gündemine taşıyan o iddia Türkiye’nin önemli basın kuruluşları tarafından servis edildikten sonra Van’daki büyük bir kesimden ciddi tepki aldı. Gerçekliği teyit edilmeden videoda bir konser sahnesinde İsrail bayrağı dalgalandırıldığının görüntüleri kısa sürede Van şehri adres gösterilerek büyük kitlelere ulaştı. O paylaşımı yapan bir çok kuruluş tepkiler sonrası videoyu ve haberleri silerken buna rağmen iddialardan dolayı Van Büyükşehir Belediyesi ile ilgili ciddi bir dezenformasyon süreci yürütüldü.

 

Sosyal medyada gündem olan video kısa sürede binlerce kişi tarafından izlenilirken Van Büyükşehir Belediyesi’nden “katil İsrail bayrağı açıldı” haberlerine ilişkin bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Son iki gün içinde bazı haber sitelerinde Van Büyükşehir Belediyemiz ile ilgili asılsız, kamuoyunu yanıltıcı, yalan haberler yer almıştır. Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlendiği iddia edilen “Konserde Katil İsrail Bayrağı Açıldı” haberlerinin tamam gerçek dışıdır. Belediyemizin yönetime geldiği günden bu yana habere konu olan hiçbir etkinlik ve konser düzenlenmemiştir.”

 

“Yalan haberlerle belediyemiz karalanmaya çalışılmakta”

 

Kayyum politikalarına da dikkat çekilen açıklamada, “31 Mart yerel seçimlerinde 14 Belediyenin tamamını kazanan, Kayyım politikalarına gerekli cevabı veren halkımızın iradesi karalanmaya çalışılmaktadır. İsrail tarafından Gazze katliamının başladığı günden bu yana İsrail’le her türlü ticari ilişki yürüten kesimlere ilişkin her hangi bir haber yayınlamayan, basın etik kurallarına uymayan, iktidara yakın basın kuruluşları yalan haberlerle belediyemizi karalanmaya çalışmaktadır.” denildi.

 

Haberi yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunuldu

 

Açıklamada asılsız haberleri servis edilen basın kuruluşların isimlerine de dikkat çekilerek: “Van Büyükşehir Belediyesi, Belediyemizi karalamak için yalan ve kara propaganda yürüten basın yayın kuruluşları hakkında suç duyurusunda bulunup gerekli yasal işlemler başlatılmıştır” değerlendirmesinde bulundu.

 

Serhat News

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Van Büyükşehir Belediyesi asılsız haberler hakkında suç duyurusunda bulundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir